Úvod > Aktuality > Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva
Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva
"> "> ">
Gurmánská turistika

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

  • Vydáno16. září 2021
Festival minipivovarů Slunce ve skle se přehoupl již do 14. ročníku! Tento ročník je pořádán opět jako dvoudenní. Od pátku 17. 9. do soboty 18. 9. 2021 se můžete těšit na 42 minipivovarů a bohatý program. Ochutnáte vzorky od různých výrobců z Česka i zahraničí na jednom místě se vám nikde jinde jen tak nepoštěstí. Oproti předchozím ročníkům je však kapacita návštěvníků omezena.
Festival minipivovarů Slunce ve skle je jednou z největších a nejstarších akcí tohoto druhu v Evropě. Zúčastňují se jí pravidelně desítky minipivovarů z tuzemska i zahraničí, které zde prezentují přes 200 druhů čepovaných piv, od piv výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, pšeničná, ochucená a nakuřovaná piva, až po piva typu Ale, IPA a Stout.

Letos kvůli protiepidemickým opatřením jej denně bude moci navštívit nanejvýš 2000 lidí. Své nápoje představí 42 minipivovarů
 

Na co se během festivalu těšit?

Velbloud pivivar Purkmistr Trend poptávky po pivech "malých pivovarů" stále trvá a jejich trh se rozšiřuje například o belgická a kyselá piva, oblíbená hlavně u mladých. Doporučená cena půllitru ležáku na festivalu je 45 Kč jako loni, což je aktuální průměrná cena těchto piv čepovaných v hospodách regionu. Silnější speciální piva budou za 55 Kč a víc. Festival začíná v pátek 17. září v 17:00 a v hlavní den, tedy v sobotu, od 12:00. Vstupné je 50 korun.

Areál Pivovarského dvora Plzeň je situován na Selské návsi v plzeňské čtvrti Černice. Pro dopravu na místo konání z centra města doporučujeme využít MHD – tramvaj č. 1 (směr Slovany – nám. Milady Horákové) a na konečné přestup na trolejbus č. 13 (výstup stanice Černice, Náves).

To nejdůležitější, kolem čeho se celý festival točí, se ovšem prolíná celým programem od začátku do konce – šance ochutnat produkci nejlepších minipivovarů, které se nikde jinde při žádné jiné příležitosti nesejdou. Takže – na zdraví!
Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivo patří k nejstarším nápojům, které lidstvo zná... Přijďte ho ochutnat a dozvědět se, jak se pivo vaří a spoustu zajímavých informací z historie do Pivovarského dvora Purkmistr v Plzni.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

První pivní lázně v Plzni – užijte si  pivní parní lázeň

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.