!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva
Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva
"> "> ">
Gurmánská turistika

Festival minipivovarů v Plzni nabídne vynikající piva

Vydáno 18. září 2020
Festival minipivovarů Slunce ve skle se přehoupl již do 13. ročníku! Tento ročník je pořádán opět jako dvoudenní. Od pátku 18. 9. do soboty 19. 9. 2020 se můžete těšit na 35 minipivovarů a bohatý program. Ochutnáte vzorky od různých výrobců z Česka i zahraničí na jednom místě se vám nikde jinde jen tak nepoštěstí. Oproti předchozím ročníkům je však kapacita návštěvníků omezena a festival proběhne pouze v Pivovarské zahradě.
Festival minipivovarů Slunce ve skle je jednou z největších a nejstarších akcí tohoto druhu v Evropě. Zúčastňují se jí pravidelně desítky minipivovarů z tuzemska i zahraničí, které zde prezentují přes 150 druhů čepovaných piv, od piv výčepních přes ležáky, vícestupňové speciály, pšeničná, ochucená a nakuřovaná piva, až po piva typu Ale, IPA a Stout.

Letos ztěžují pořádání akce aktuální vládní a hygienická nařízení. Pořadatelé ale vytravli a připravili festival Slunce ve skle s jistými omezeními. Dlouho váhali, zda akci vůbec pořádat, ale nakonec nechtěli porušit tradici a rozhodli se, že i za těžkých podmínek akci zorganizují.
Festival se bude letos odehrávat pouze v Pivovarské zahradě (parkoviště Purkmistr) v pátek 18. 9. a v sobotu 19. 9. 2020. Na návsi a v Pivovarském dvoře (dvůr u hotelu) pivovary letos nebudou. Tím je také omezeno i  množství vystavujících na max. 35 pivovarů. Kapacita návštěvníků na letošní ročník je již vyčerpaná.
 

Na co se během festivalu těšit?

Velbloud pivivar PurkmistrV pátek festival začne v 17:00 a prakticky celým večerem nás provede kapela Anakonda Benda. Program se bude odehrávat v Pivovarské zahradě za účasti 35 pivovarů. Letos značně omezený program bude probíhat i v sobotu 19. 9. 2020. Na sobotu je také připraven opět vyvážený mix osvědčených akcí, jako jsou soutěže v pití piva, držení tupláků a pivních sudů či přeskládání pivních přepravek, hudebních a tanečních produkcí, které přispějí k pohodě festivalového dne. A možná přijde i velbloud!

Areál Pivovarského dvora Plzeň je situován na Selské návsi v plzeňské čtvrti Černice. Pro dopravu na místo konání z centra města doporučujeme využít MHD – tramvaj č. 1 (směr Slovany – nám. Milady Horákové) a na konečné přestup na trolejbus č. 13 (výstup stanice Černice, Náves).

To nejdůležitější, kolem čeho se celý festival točí, se ovšem prolíná celým programem od začátku do konce – šance ochutnat produkci nejlepších minipivovarů, které se nikde jinde při žádné jiné příležitosti nesejdou. Takže – na zdraví!
Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

První pivní lázně v Plzni - užijte si  pivní parní lázeň

První pivní lázně v Plzni - užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivo patří k nejstarším nápojům, které lidstvo zná... Přijďte ho ochutnat a dozvědět se, jak se pivo vaří a spoustu zajímavých informací z historie do Pivovarského dvora Purkmistr v Plzni.

Další aktuality

20.10.
2020
Projděte se po Capartických loukách v Českém lese!

Projděte se po Capartických loukách v Českém lese!

Plzeňsko a Český les | Příroda
9.10.
2020
Podzimní Plzeň hraje všemi barvami

Podzimní Plzeň hraje všemi barvami

Plzeňsko a Český les | Zážitky
6.10.
2020
Pohádková a filmová putování po Plzeňsku a Českém lese

Pohádková a filmová putování po Plzeňsku a Českém lese

Plzeňsko a Český les | Zážitky