Úvod > Aktuality > Festival Mezi Ploty nabídne špičkovou hudbu zvučných jmen i netradiční alternativu
Festival Mezi Ploty nabídne špičkovou hudbu zvučných jmen i netradiční alternativu
"> "> "> Mezi ploty v novém kabáte vyvrcholí v ríjnu "> Divadelní festival Mezi ploty 2014 ">
Kultura

Festival Mezi Ploty nabídne špičkovou hudbu zvučných jmen i netradiční alternativu

  • Vydáno13. května 2019
O víkendu 25. a 26. května 2019 se areál Psychiatrické nemocnice Bohnice po roce opět promění v dějiště jedné z nejpopulárnějších hudebních a divadelních přehlídek u nás. V příjemném prostředí mnohahektarového parku Psychiatrické nemocnice Bohnice vyroste 14 scén, na kterých si každý najde svého oblíbeného interpreta.

Od známých hudebních jmen po netradiční alternativu

Poslední květnový víkend 25. a 26. kvěnta 2019 bude patřit hudebnímu a divadelnímu festivalu Mezi Ploty, který se již tradičně bude konat v prostorách Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Mimořádně nadupanému line-upu budou vévodit hvězdy jako Divokej Bill, Tomáš Klus, Wohnout, Rybičky 48, Barbora Poláková, Xindl X, Vypsaná fiXa, Mňága a Žďorp, Stozvířat, PSH, Klára & The Pop, Krucipüsk, Pokáč, Marta Jandová, Eddie Stoilow, LakeMalawi, N.O.H.A., Květy, Jablkoň, Zrní, Mucha, Katarzia, Circus Brothers, Kašpárek v rohlíku, BomBarďák, Studio Ypsilon, HaDivadlo, Dáda Patrasová, Vosto5, Na stojáka, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo v Řeznické, A studio Rubín, Divadlo MeetFactory, SpoluHra (Vilma Cibulková, Alžběta Stanková), Underground Comedy, Richard Nedvěd, Miloš Knor, Milostný trojúhelník (Anna Polívková, Marek Zelinka, Martin Zbrožek) a desítky dalších. Celkem se na 14 scénách rozesetých po bohnickém parku odehraje více než 200 dílčích akcí!
 

Mix pro všechny generace

Mezi plotyA aby se v obrovské žánrové pestrosti této originální přehlídky dokázal každý zorientovat, rozdělí se festivalový rej jako již tradičně na několik „programových zón“, ve kterých si každý najde, co je jeho srdci blízké. Chybět nebudou výtvarné a pohybové workshopy, otevřená scéna pro začínající umělce, autorské čtení a interaktivní hry pro děti a jejich rodiče – zkrátka pestrobarevný mix pro všechny generace, který z bohnického parku spolehlivě učiní magnet pro milovníky kulturních zážitků. 

A ani to není zdaleka všechno: návštěvníci se budou moci zúčastnit výtvarných a pohybových workshopů nebo interaktivních her, seznámit se s prezentacemi neziskových organizací a chráněných dílen, zapojit se do diskuzí na zajímavá témata s psychology a terapeuty, či dokonce podpořit „déemesekou“ Nadaci Bona, která pomáhá bohnickým pacientům s návratem do života.