Úvod > Aktuality > Festival Město na kole oživí pražskou náplavku
Tešit se mužete i na exhibice profesionálu na Slopestyle dráze
"> Tešit se mužete i na exhibice profesionálu na Slopestyle dráze "> Festival Mesto na kole oživí pražskou náplavku "> Mesto na kole je pestrá prehlídka všeho, co souvisí s trávením volného casu v sedle kola
Letní sporty

Festival Město na kole oživí pražskou náplavku

  • Vydáno6. dubna 2014
Město na kole je pestrá přehlídka všeho, co souvisí s trávením volného času v sedle kola, která se na náplavce Rašínova nábřeží na Výtoni uskuteční o víkendu 12. a 13. dubna 2014. Příjemné zážitky si z Města na kole odnese celá rodina. Pamatuje se na všechny jezdce od těch nejmenších na odrážedlech, přes občasné výletníky až po zapálené sportovce.
Město na koleNa samém počátku cyklistické sezony najdete na trase populární pražské cyklostezky přehlídku prodejců kol, koloběžek a veškerého cyklistického příslušenství včetně módy i servisu. Město na kole nabídne prezentaci populárních cyklistických regionů a destinací a představí i méně tradiční formy cyklistického sportu. Návštěvníci si mimo novinek pro silniční, horskou, městskou i elektro-cyklistiku prohlédnou a vyzkouší třeba kola na vodu, kola na sníh či kola na terénní kolovou.

Přijedete-li na vlastním stroji, využijte bezplatného základního sezónního servisu. Odborníci vám poradí i s bezpečností dětských kol či odrážedel a vydají certifikát kontroly. Velmi nebezpečná naopak budou kola létající vzduchem. Na festivalu se odehrají amatérské závody otevřené veřejnosti i exhibice profesionálů na Slopestyle dráze.
 
Na festivalu vám seřídí vaše koloRozsáhlá dětská zóna se zaměří na zábavu a dopravní vzdělávání nejmenších cyklistů, a to především na Oranžovém dopravním hřišti. Aby byl využit potenciál náplavky Rašínova nábřeží, zapojili organizátoři do programu i vedle tekoucí řeku. Pro vás to tak znamená spoustu zábavy – například exhibice na Flyboardech, která měla úspěch na bratrské akci Aprés Ski, přívoz, nebo kormidlování lodi bez řidičáku!
 
Mezi Městem na kole a Výtoní bude jezdit přívoz pro cyklisty i pěší. Ze Smíchova a Císařské louky v každou celou hodinu, z Města na kole vždy v půl.
Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Pražský přívoz P5 Císařská louka – Výtoň

Sezonní přívoz spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s Výtoní. Využijte aktraktivní spojení přes řeku Vltavu a udělejte si pěkný výlet. V roce 2022 je přívoz v provozu od 26. března do 31. října.