Úvod > Aktuality > Festival Letní Letná 2013 zavítá do Olomouce
Festival Letní Letná 2013 zavítá do Olomouce
">
Kultura

Festival Letní Letná 2013 zavítá do Olomouce

  • Vydáno17. června 2013
Již potřetí v areálu olomoucké Korunní pevnůstky vyroste v červnu pestrobarevné cirkusové městečko s mnoha lákadly pro malé i velké návštěvníky. Malebné místo od 20. do 23. června nabídne bohatý celodenní program včetně zahraniční hvězdy – francouzského souboru My!Laika – nebo Kašpárka na valníku, nové koncertní šou oblíbeného Kašpárka v rohlíku.
Letní Letná cestuje do OlomouceNěkolikrát denně budete mít možnost navštívit dětská představení – zahrají například Dřevěné divadlo, Bilbo Compagnie, Divadlo Kaká, bublinář Václav Strasser nebo Divadlo Antonína Novotného.

V sobotu a neděli zažijete po celý den „nájezd“ divoké bejbypankové partičky Kašpárek v rohlíku s novým programem Kašpárek na valníku.

Hlavní večerní hvězdou je francouzský soubor My!Laika, který nabídne vzdušnou akrobacii, žonglování, akrobacii na trapéze a na kole i živou hudbu. Představení je vhodné pro děti od 7 let.

Přijďte se podívat do městečka s cirkusovými šapitó, které na vás dýchne neopakovatelnou atmosférou, najdete zde například fotoateliér Le Petit Cheval, kde vám vytvoří originální divadelní fotoportrét v retrostylu, výtvarné a cirkusové dílny pro děti i dospělé, bar V letní poloze s večerním programem a čajový Show stan!
Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka v Olomouci a unikátní expozice barokní prachárny

Korunní pevnůstka na levém břehu Mlýnského potoka je součástí fortifikačního systému města, tzv. Olomoucké pevnosti. Pevnůstku nechala, stejně jako celou pevnost, vystavět Marie Terezie v letech 1745 – 1757.