Úvod > Aktuality > Festival kouzel Jičínský magik se blíží – zmizí Valdická brána v Jičíně?
Festival kouzel Jicínský magik se blíží
"> Festival kouzel Jicínský magik se blíží "> Na uvítanou je pripraven program "> Hlavní Gala show, která je pripravena na sobotu od 19:30 hodin
Kultura

Festival kouzel Jičínský magik se blíží – zmizí Valdická brána v Jičíně?

  • Vydáno13. října 2015
V Jičíně se ve dnech 16. a 17. října koná již 23. mezinárodní festival kouzel a iluzí s názvem Jičínský magik 2015. Pokud chcete zapomenout na starosti všedních dnů, nechte se tento víkend okouzlit, protože Jičín je pro tentokrát kouzelně pohádkové město.

KrálíkVíkend s kouzelníky Jičínský magik přináší mnoho zajímavých akcí pro malé i velké diváky. Na pátek a sobotu jsou připraveny celkem čtyři veřejnosti přístupné soutěžní představení, které budou probíhat v Masarykově divadle, a další doprovodné akce po celém Jičíně.

Na uvítanou je připraven program „Kouzelníci Jičínu“, který se koná v pátek 16. října od 14.00 hodin před radnicí na Žižkově náměstí. Pro děti i dospělé se zde bude kouzlit přímo před zraky diváků, bez možnosti cokoliv ukrýt. Dále jsou připraveny soutěže, dárky pro děti a pro všechny možnost vyhrát vstupenky na některé z kouzelnických představení zcela zdarma.  Vstupenky zdarma získá i každý, kdo přijde na Žižkovo náměstí s namalovaným pohádkovým  obličejem nebo v masce pohádkové postavy.
 
Hlavní Gala show, která je připravena na sobotu od 19.30 hodin a při které bude vyhlášení vítězů festivalu, letos nabídne nejen přehlídku nejlépe oceněných kouzelníků, ale také tanečníky,  stand-up comedy představí Daniel Čech a hlavním hostem večera bude profesionální kouzelník a mistr evropy Maciej Pol z Polska, který do Jičína přiváží 40 minutovou show ve stylu Davida Copperfielda, kde mimo jiné rozpůlí partnerku.
 
Jičín – město pohádky a památek

Jičín – město pohádky a památek

Výchozí branou do Českého ráje a do Prachovských skal je pohádkové město Jičín. Město je ideálním východištěm turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů.

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána je hlavním symbolem města Jičína a jeho hlavní dominantou, kterou každý turista a návštěvník nemůže při svém příjezdu přehlédnout. Vysoká a mohutná kamenná brána stojí v centru města a odděluje od sebe průjezdem Valdštejnovo a Žižkovo náměstí. Ze shora věže je nádherný výhled.