Úvod > Aktuality > Festival Hrady.cz proběhne o víkendu v Hradci nad Moravicí
Festival Hrady.cz proběhne o víkendu v Hradci nad Moravicí
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Festival Hrady.cz proběhne o víkendu v Hradci nad Moravicí

  • Vydáno18. srpna 2021
Šestnáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady.cz, startuje jako Hrady CZ Light v pátek a sobotu 20. a 21. srpna 2021 na Hradci nad Moravicí. Páteční program v Hradci nad Moravicí nabídne koncerty Tomáše Kluse, Mig 21, Mirai a No Name. V sobotu se mohou fanoušci těšit na kapely Divokej Bill, Rybičky 48, Visací zámek a další interprety a skupiny. V ceně lístku na festival je již tradičně vstup na zámek Hradec nad Moravicí zdarma.
Hrady.czLetní kulturní festival České hrady.cz si klade za cíl především nabídnout návštěvníkům přehlídku nejúspěšnějších hudebních skupin současné tuzemské scény spolu s dalším kulturním programem. Letos má díky koronavirové pandemii jen dvě zastávky ve verzi LIGHT, což značí omezený počet míst konání i divácké kapacity. Proběhne v Hradci na Moravicí v termínu 20. – 21. 8. a na Bezdězu 27. – 28. 8.

Areály jsou otevřené vždy dvě hodiny před začátkem programu. Organizátoři prosíme všechny, aby vyrazili s dostatečným předstihem. Stát jim nařizuje kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků, tedy platí tzv. systém TNO (test, nemoc, očkování) – ukončené očkování, prodělaná nemoc v posledním půl roce nebo jakýkoliv negativní test. Nechtějí nikoho zbytečně ,prudit‘, ale kontrola těchto potvrzení nějaký čas zabere.

Hradec nad MoravicíDo Hradce nad Moravicí dorazí v pátek 20. a bude pokračovat i v sobotu 21. srpna 2021. Areál festivalu umístěný na louce vedle hotelu Belaria, se první festivalový den otevře již ve čtyři hodiny odpoledne. Připraveno bude pódium, kde se kromě koncertů také odehraje v 19 hodin vyhlášení nejhezčích karnevalových masek. Organizátoři vyzývají návštěvníky, aby si tradiční hradní karneval po loňské odmlce užili a na festival přišli v kostýmech, připraveny pro ně budou skvělé ceny včetně nejnovějšího 5G mobilního telefonu. Páteční hudební program začíná v Hradci nad Moravicí v 18:00 a nabídne koncerty Tomáše Kluse, Mig 21, Mirai a No Name.

V sobotu 21. 8. se areál otevře v půl jedenácté dopoledne a na jednom pódiu dále vystoupí kapely a interpreti UDG, Pokáč a Support Lesbiens. Festivalový areál v Hradci na Moravicí bude poměrně hodně prostorný. Jeho rozloha zůstane stejná jako v běžných festivalových letech, letošní kapacita festivalu je však omezena na sedm tisíc osob. Areál navíc nebude rozdělený na sektory, organizátoři festivalu Hrady CZ tak návštěvníkům nabídnou stejný komfort jako v předchozích ročnících.
 

VIP kempy, vstupenky a prohlídka na Červeném hradě

Hradec nad MoravicíFestival Hrady CZ si i nadále udržuje vysoký standard ubytování, návštěvníci mohou za úplatu opět využít VIP kemp PLUS v ceně s postaveným stanem pro dvě osoby vybavený karimatkami a spacáky, splachovacími toaletami, sprchami a recepcí. Samozřejmostí jsou VIP kempy vybavené sprchami a splachovacími toaletami. Festival dále nabídne například úschovny kol a batohů SafeBox pod dohledem kamer a personálu s možností nabíjení telefonů a alkotestem, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Festival opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy Hradce nad Moravicí. Novinkou z minulého roku je prohlídka dlouho opravované hodinové věže na červeném zámku a možnost nahlédnutí do spodních konírem, které sloužily k ustájení hospodářských koní. Lístky na festival Hrady CZ lze zakoupit na webu hradycz.cz/vstupenky. Lístek na pátek lze ještě do dne před akcí zakoupit za zvýhodněnou cenu 750 korun, na sobotu 850 korun, permanentku na oba dny pak za 1 350 korun. Na místě bude vstupné stát 800 korun na pátek, 900 korun na sobotu a permanentka 1 450 korun. Připravené jsou slevy pro děti, ZTP/P a seniory.