Úvod > Aktuality > Festival historických bojovníků v Táboře propukne o víkendu
Festival historických bojovníků v Táboře propukne o víkendu
"> "> "> ">
Zážitky

Festival historických bojovníků v Táboře propukne o víkendu

  • Vydáno18. listopadu 2019
Uplynulo mnoho vody od dob, kdy šerm přestal být bojem na život a na smrt a stal se něčím víc... noblesní zábavou vyšších vrstev, pouličním uměním a v neposlední řadě populárním sportovním odvětvím. Přijeďte se od pátku 22. do neděle 24. listopadu 2019 podívat na přehlídku toho nejlepšího ze současného historického šermu!

O víkendu 22. až 24. listopadu 2019 proběhne v Táboře v prostředí Housova mlýna další ročník prestižního Festivalu historických bojovníků. Čeká vás reálná historická atmosféra, hodokvasy v husitské krčmě. V bohatě vybavené zbrojnici můžete nejen fotografovat - zbraně a zbroje si můžete i vyzkoušet.

Účast v porotě tradičně přislíbily výrazné osobnosti z mnoha odvětví – šermíři, tanečníci, kaskadéři, choreografové… Nezůstávejte doma, profesionálové i laici budou opět mít možnost podívat se, jak se vyvíjí obor historického šermu.

Hlavní programová část proběhne v sobotu 23. listopadu. Stěžejním bodem programu festivalu je soutěž šermířských choreografií, do které se každoročně hlásí skupiny z Česka, Slovenska, ale i Polska a dalších zemí. V průběhu celého dne mohou diváci zakusit doprovodný program, který bude zahrnovat historické hry pro děti i dospělé, metání z husitského praku a také Prohlídky filmové zbrojnice. Během festivalu budete moct přivonět k historickým evropským bojovým uměním, poslechnout si přednášky na rozličná témata, pobavit se či zatajit dech při šermířských vystoupeních a mnoho dalšího.

V Housově mlýně vás čeká husitská krčma, filmová zbrojnice, strašidla, mučírna, hudební klub a výstavní síň. Pořádá stylové programy pro rodiny s dětmi, soukromé i firemní akce, svatby, festivaly, koncerty, školy šermu.

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Půjčovna kostýmů v Housově mlýně v Táboře

Chystáte se na náš masopust, karneval či jinou kratochvíli? Přijďte si půjčit kostým k nám na Housův mlýn. Můžete si půjčit šašky, princezny a mnoho dalšího.

Housův mlýn Tábor – filmový mlýn

Housův mlýn Tábor – filmový mlýn

Místo, které při návštěvě Táborska nesmíte minout. Místo, kde se nezvládnete nudit. Zážitková filmová zbrojnice, ubytování v pokojích s filmovými rekvizitami, krčma s filmovým menu, půjčovna kostýmů a k tomu velké hlídané parkoviště. Pořádáme koncerty, hostíme divadla a sportovní kluby.

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Stálá expozice Filmová zbrojnice v Táboře

Jediná filmová zbrojnice v Evropě, kde si vše můžete vyfotografovat i vyzkoušet. Ve zbrojnici naleznete expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda a další.