Úvod > Aktuality > Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2019
Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2019
"> "> "> Litomerice mají malebné historické centrum
Gurmánská turistika

Festival dobrého jídla a pití v Litoměřicích, to je Gastro Food Fest 2019

  • Vydáno17. října 2019
Poznejte severočeskou kuchyni, ochutnejte speciality restaurací, barů a pivovarů, užijte si kulinářské show a vybírejte z bohaté nabídky doprovodného programu Gastro Food Fest 2019 Litoměřice, který se koná od 19. do 20. října 2019 na výstavišti Zahrada Čech.

LitoměřiceFestival pro všechny gurmány a milovníky dobrého tradičního i netradičního jídla a pití, jediný svého druhu na severu Čech. Pro návštěvníky Gastro Food Festu Litoměřice 2019 je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý sobotní a nedělní program.

Vedle desítek restaurací, barů, pivovarů, hotelů, velkoobchodů a dalších gastronomických firem tu své kuchařské umění představí Markéta Hrubešová, Jan Horký a Lukáš Uher, Kristýna Němečková, Aleš Lehký nebo Radek Šubrt.

Otevírací doba Gastro Food Festu je v sobotu od 10 do 18:00 hodin, v neděli od 10 do 17:00 hodin. Vstupné na festival je 100 korun.

Chráněná krajinná oblast České středohoří

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Litoměřická vinařská oblast

Litoměřická vinařská oblast

Litoměřická vinařská doblast je jednou ze dvou podoblastí vinařské oblasti Čechy. Litoměřice vždy byly velkým historickým soupeřem Mělníka v obchodování. Stejně tak soupeřila tato města i v obchodu vínem, hlavně na trzích v Praze.