Úvod > Aktuality > Festival České hrady pokračuje na Kunětické hoře

Festival České hrady pokračuje na Kunětické hoře

Vydáno 18. července 2019 Kultura
Oblíbený letní kulturní festival České hrady.cz se přesouvá 19. a 20. července 209 na Kunětickou horu s Kryštofem, Arakainem & Lucií Bílou, kapelou No Name nebo Rybičkami 48. Ani letos nechybí VIP kempy Plus, kde se budete cítit skoro jako v hotelu.
festival hrady.czPatnáctá ročník festivalu Hrady CZ se po svém startu na hradě Točníku představí v pátek a sobotu 19. a 20. července na Kunětické hoře. Páteční program na O2 stage nabídne koncert Sto zvířat, Mydy Rabycad nebo The Agony. V devět hodin večer vypukne oblíbený páteční hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek – ti, kdo přijdou ve vlastnoručně vyrobených maskách, mohou vyhrát spousty pěkných cen.

Kooperativa stage bude v pátek hostit Michala Hrůzu, Arakain & Lucii Bílou, Annu K. a Rybičky 48.

Kunětická horaV sobotu 20. července se mohou fanoušci letní hradní tour na O2 stage těšit na No Name, Kamila Střihavku, PSH, Visací zámek nebo Marpo & Troublegang. Sobotní program na Kooperativa stage nabídne koncerty kapel Mirai, Jelen, Wohnout, Dymytry, Kryštof nebo Harlej.

Festival Hrady CZ letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradu Kunětická hora.
 

Zvýšený komfort ve VIP kempu plus

FestivalAni na letošním festivalu nebude chybět takzvaný VIP kemp Plus nabízející hotelový komfort s předem postaveným stanem vybaveným pro přenocování. Díky tomu už není nutné s sebou na festival brát  vybavení pro přenocování - postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou k dispozici na místě. V areálu bude posílen signál telefonů a datových služeb, chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat. O lepší informovanost návštěvníků se postará i praktická festivalová aplikace.

Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Ve spolupráci s partnery festivalu zde budou připraveny dětské koutky, foto koutky a doprovodné sportovní aktivity.


Jak a za kolik na Kuňku

Kunětická horaNa Kunětickou horu se lze dopravit jak individuálně, tak vlakem Českých drah. Výstupní stanicí je Pardubice hlavní nádraží, autobusové stanoviště č. 6 (dál od nádraží ve směru do centra). Od této stanice bude zavedena v pátek a sobotu autobusová kyvadlová doprava do obce Ráby a zpět, v neděli pak pouze zpět z festivalu. Jízda jedním směrem bude stát 30 korun.

Lístky na festivalu Hrady CZ lze zakoupit v síti Ticketstream. Lístek na pátek stojí 540 korun, na sobotu 600 Kč. Permanentka na oba dny pak 990 korun. Dvoudenní ubytování ve VIP Hradních kempech na dva dny 450 korun na osobu, ve VIP kempech Plus 100 korun. Lístky a ubytování lze také zakoupit společně v balíčku permanentka + VIP hradní kemp 1300 Kč nebo permanentka + VIP kemp PLUS za 1850 korun. V prodeji je také rodinná permanentka pro dva dospělé a dvě děti za 2580 korun.
Letní kulturní festival České hrady.cz - Kunětická hora

17.7.
18.7.
Letní kulturní festival České hrady.cz - Kunětická hora

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví šestnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.

Hudební festival České hrady CZ 2020

10.7.
29.8.
Hudební festival České hrady CZ 2020

Putovní letní kulturní festival Hrady CZ letos slaví šestnácté narozeniny a v magickém prostředí osmi hradů po celé České republice představí špičku současné české a slovenské hudební scény.

Hrad Kunětická hora - Kuňka

Hrad Kunětická hora - Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.