!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Letošní filmový festival Febiofest propukne 21. března
Letošní filmový festival Febiofest propukne 21. března
"> "> ">
Zážitky

Letošní filmový festival Febiofest propukne 21. března

Vydáno 18. března 2019
Febiofest se uskuteční už za pár dnů. Tentokrát se bude konat od 21. do 29. března. Febiofest každoročně nabízí ty nejlepší filmy z prestižních festivalů celého světa – oceněné snímky z Berlína, Cannes, Benátek, Toronta, San Sebastianu a dalších „áčkových“ festivalů včetně několika filmů nominovaných na Oscara. Nadcházející ročník nabídne program rozdělený do šestnácti filmových sekcí. V nich se představí víc než 150 filmů.

Nová sekce Classics a nejúspěšnější festivalové filmy

Diváci festival Febiofest milujíLetošní ročník festivalu Febiofest nabídne šestnáct festivalových sekcí včetně soutěžní Nové Evropy, sekce Panorama (nejzajímavější a nejúspěšnější festivalovéfilmy), Central Park (sekce pro široké publikum) či Masters (nové filmy slavných režisérů). Kvidění budou též u diváků velmi populární sekce teritoriální jako Made in USA (nezávislátvorba zUSA), Světla severu (filmy ze Skandinávie) či Ozvěny Balkánu. Od samého vzniku festivalu je jeho nedílnou součástí také Queer Now (sekce gay a lesbických filmů) a nově jsou do programu zařazeny sekce Classics (klenoty světového filmového fondu) a TV now (televizní a seriálová tvorba).

FebiofestMezi letošní slavné hosty festivalu bude patřit například Peter Fonda, Jiřina Bohdalová, Bille August, Jan Saudek, Valeria Sarmiento, Florentina Nastase, Marcus Lindeen, Ela Lehotská anebo Louis Garrel.

Festival bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 21. března 2019 v Obecním domě v Praze a bude probíhat do 29. března. Slavnostní zakončení včetně vyhlášení vítěze sekce Nová Evropa, Amnesty International Febiofest Award či soutěže I ty jsi filmařem proběhne ve čtvrtek 28. března v CineStar Anděl. Projekce budou tradičně ke zhlédnutí v multikinech CineStar Anděl, CineStar Černý Most, v kině NFA Ponrepo a v Městské knihovně. Do regionů se Febiofest vydá od 1. do 18. dubna 2019. Vstupné na jednotlivá představení je 99 Kč.


V rámci Culinary Cinema čeká diváky i Velká žranice

Velká žraniceJiž pošesté festival nabídne také netradiční zážitek propojující kinematografii sgastronomií - Culinary Cinema. Od pátku 22. března do neděle 24. března budou milovníci kvalitního kuchařského umění sledovat jeden ze tří tematických filmů (Tazzeka, Albert Adrià, génius vkuchyni, Velká žranice), jež po projekci doplní speciální večeře s menu vytvořeným k daným filmům. Menu vymysleli a uvaří uznávaní kuchaři z Gourmet Academy Filip Sajler (Kluci vakci, Perfect Catering & Perfect Canteen) a Lukáš Čížek (Fusion, Farma Vrchlabí). Velkou výzvou bude kontroverzní snímek Velká žranice s Marcellem Mastroiannim a Philippem Noiretem, ke kterému kuchaři přizvou i kolegu Martina Staňka (Perfect Canteen).

Projekce filmů proběhne v CineStar Anděl a následná exkluzivní večeře v restauraci Delight přilehlého hotelu Vienna House Andel’s Prague. Komentované vaření bude uvádět již tradičně moderátorka Jolana Voldánová. Vstupné na film a exkluzivní večeři v sekci Culinary Cinema je 1190 Kč.

Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest 2021

17.9.
24.9.
Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest 2021

Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest už poosmadvacáté přinese to nejzajímavější ze současné zahraniční i české kinematografie. Představí více než 150 filmů v šestnácti sekcích a po pražské části vyrazí opět do kin po celé České republice.