Úvod > Aktuality > Farmářské tržiště Jiřák bude fungovat také ve čtvrtek
Farmárské tržište Jirák bude fungovat také ve ctvrtek
"> Farmárské tržište Jirák bude fungovat také ve ctvrtek ">  Další cervnový termín je naplánovaný na 19. 6. "> Slavnostní otevrení nového tržního ctvrtku oživí kapela Motovidlo a také rada nových prodejcu
Gurmánská turistika

Farmářské tržiště Jiřák bude fungovat také ve čtvrtek

  • Vydáno3. června 2014
Od letošního června můžete na Jiřáku (farmářské tržiště Jiřák na náměstí Jiřího z Poděbrad) nakupovat zeleninu, ovoce, maso, pečivo, mléčné výrobky a další dobroty od českých farmářů již 4 dny v týdnu. Vedle středy, pátku a soboty se neziskovka Archetyp, která trhy na Jiřáku pořádá, rozhodla zařadit jako tržní den i čtvrtek.

Farmář a ředkvičkyPřijďte podpořit své farmáře v nový tržní den – čtvrtek – na Jiřák. Zejména ve vrcholné sezóně, která nabírá na obrátkách, chtějí organizátorři farmářských trhů v Praze dát prostor několika rodinným farmám, malým pěstitelům a chovatelům, kteří neměli šanci se už do stávajících tržních dní dostat.

Tento čtvrtek – 5. června se můžete se čtvrtečními farmáři na Jiřáku potkat poprvé. Další červnový termín je naplánovaný na 19. 6., protože týden předtím se na Jiřáku koná veletrh sociálních a neziskových služeb, pořádaný MČ P3.

Slavnostní otevření nového tržního čtvrtku oživí kapela Motovidlo a také řada nových prodejců, například ovoce z Ostroměře, Polabský mošt a cider, slané a sladké palačinky, kapří hranolky a sumčí guláš, pěstitelé chilli papriček, biofarma Medito a další. Nováčky pak podpoří stálice Jiřáku – čerstvě lisované šťávy od Buřičů, vinařství Binder, Mirečkovo pekařství, zelenina ze Semic, Travčic a Třeboutic, vejce z Postupic a další.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.