Úvod > Aktuality > Farmářské trhy na Jiřáku startují

Farmářské trhy na Jiřáku startují

Vydáno 13. února 2019 Gurmánská turistika
Farmářské tržiště Jiřák zahajuje provoz už ve středu 13. února. Obyvatelé Vinohrad, Žižkova a blízkého i vzdáleného okolí tak mohou nakupovat na oblíbeném trhu sezónní potraviny. Nebude chybět kvalitní čerstvé pečivo včetně bezlepkového a celozrnného, tradiční kváskový chléb, domácí cukrárny, sirupy, med, koření, sušené byliny, marmelády a další lokální potraviny zimní sezóny.
Farmářské trhy na Jiřáku nabízí spoustu zbožíLetošní sezóna trhů na Jiřáku startuje ve středu 13. února 2019 a vy u toho rozhodně nesmíte chybět. Opět si můžete nakoupit u oblíbených prodejců od zeleniny až po různé druhy občerstvení. Na trh můžete přijít opět každý týden od středy do pátku od 8:00 do 18:00, a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin.

Pomalu, jak se bude blížit jaro, budou přibývat na trhu první bylinky, květiny, jarní zelenina a další poslové nové zemědělské sezóny. Na to si však musíme ještě chvíli počkat a mezitím brát vitamíny z české kořenové zeleniny, brambor, jablek nebo čerstvých ovocných a zeleninových šťáv. Prodejci vás srdečně zvou také na sobotní vepřové hody. Ty se budou konat 16. února od 8:00 do 14:00 hodin.
Farmářské trhy na Jiřáku 2019

Farmářské trhy na Jiřáku 2019

Trhy na Jiřáku budou nově bez plastů. Připojujeme se tak k celé řadě společností a organizací, které podobnými vymezeními reagují na současnou nadměrnou spotřebu plastů, zejména pak těch jednorázových, a pokouší se tento negativní trend zvrátit. Jak? Především nabídnutím alternativy.

Farmářské trhy v Praze

Farmářské trhy v Praze

Na několika místech v Praze najdete od jara do podzimu farmářská tržiště, která nabízí domácí potraviny, výpěstky a výrobky, vše té nejlepší kvality, českého původu, za použití minima chemie a vynikající chuti. Vyražte i vy na výlet a vyberte si z české kvality.