Úvod > Aktuality > Fanoušci starých amerik zaplaví Sychrov

Fanoušci starých amerik zaplaví Sychrov

Vydáno 24. dubna 2019 Zážitky
Historické americké křižníky silnic se v sobotu představí v areálu státního zámku Sychrov na už devatenáctém ročníku soutěže elegance klubu historických vozidel 1st Veteran US Car Praha. Program začíná na Sychrově v sobotu 27. dubna od 10:00 hodin představením a prohlídkou veteránů, o tři hodiny později následuje vyhlášení soutěže elegance.
SychrovStejně jako v předchozích letech očekávají organizátoři na Sychrově účast zhruba stovky skvěle opečovávaných veteránů - vozů americké provenience starších 30 let. A k tomu s jistotou více než tři tisícovky návštěvníků, přinejmenším stejně jako loni, protože kombinace nádherného zámeckého parku, plného ještě krásnějších „Amerik“, nabízí báječný program na sobotní odpoledne.

Všechna auta si tu můžete prohlédnout zblízka a samozřejmě poklábosit s jejich majiteli i dalšími fanoušky obrovitých kočárů, s láskou nazývaných „Gas Guzzlers“, tedy něco jako chlastouni, nebo třeba benzínoví ochmelkové. Ale nepotkáte tu samozřejmě jen pověstné mnohalitrové osmiválce, zanechávající po sešlápnutí plynového pedálu divoký vír v nádrži.

Ameriky SychrovK pravidelným účastníkům patří i majitelé vozů ze samých počátků automobilismu, takže při troše štěstí uvidíte třeba Plechovou Lízu, proslulý Ford T, který postavil Ameriku na kola. A ten si vystačil jen se slaboučkým čtyřválcem.

Program začíná na Sychrově v sobotu 27. dubna 2019 od 10:00 hodin představením a prohlídkou veteránů, o tři hodiny později následuje vyhlášení soutěže elegance. V 15:00 hodin vyjedou veteráni na spanilou jízdu do centra Turnova. Jednotné vstupné bude za 50 Kč.
Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

Zámecký park Sychrov - unikátní sbírka dřevin

U romantického novogotického zámku Sychrov se rozprostírá rozlehlý anglický park, který po roce 1820 založil první z rodu Rohanů, kníže Charles Alain de Rohan, pro kterého bylo sbírat rostliny vášní. V letech 1840 až 1850 zde vysázel nejvíce dřevin, podle dokladů 398 jehličnanů a 1495 listnáčů.

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov - sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.