Úvod > Aktuality > Štafetový závod Extreme Challenge 2019 proběhne v Sušici už tuto sobotu!
Štafetový závod Extreme Challenge 2019 proběhne v Sušici už tuto sobotu!
"> "> "> ">

Štafetový závod Extreme Challenge 2019 proběhne v Sušici už tuto sobotu!

Vydáno 18. října 2019 Letní sporty
Jediný štafetový závod v Čechách v disciplínách běh, paraglide, horské kolo a kajak vejde tuto sobotu 12. října do svého čtrnáctého ročníku se startem i cílem v šumavské Sušici. Odvážní sportovci se mohou přihlásit do kategorie Hobby, ta je určená pro nadšené sportovce, kteří se chtějí účastnit závodu, ale nejsou držiteli pilotního průkazu na paraglide.
SvatoborPostavte tým a přijeďte na Šumavu! Nebo dáte všechny čtyři disciplíny sami? Sólo?

Závod se skládá ze 4 disciplín – běhu do vrchu, paraglidingu, jízdy na kole a kajaku. Akce se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i čtyřčlenné týmy. Již druhý ročník se můžete přihlásit do kategorie Hobby, ta je určená pro nadšené sportovce, kteří se chtějí účastnit závodu, ale nejsou držiteli pilotního průkazu na paraglide. Ze Svatoboru tedy nepoletí, ale poběží. Platí to pro kategorie Hobby jednotlivců i Hobby týmy.

Počasí na Šumavě v den závodu překvapivě letos asi nebude ctít název akce - podle předpovědi by mělo být 12. 10. 2019 jasno až polojasno (ráno ojediněle mlhy), nejvyšší teploty 19°C. Vát by měl mírný jihozápadní vítr o rychlosti 8 km/h.

Extreme ChallengeA jak bude samotný Extreme Challenge 2019 probíhat? Závod začne hromadným startem kajaků na Fufernách. Kajakáři hned na začátku musí brodit Otavou, čeká je i divácky atraktivní skok z rampy. Po svém úseku předají štafetu běžcům, ti se porvou s náročnou tratí, kde zdolají přes 300 m převýšení a dostanou se na Svatobor. Převýšení více než 370 m jsou ti nejlepší borci schopni zvládnout za 20 minut. Délka trasy je asi 6 kilometrů. Na vrcholu kopce čeká na každého běžce jeho paraglidista, který má za úkol co nejrychleji sletět zpět k Sušici. Pět minut po startu jsou ti nejlepší ze vzduchu opět na zemi a po předávce je řada na cyklistovi. Ten má před sebou necelých 20 km krásného terénu v okolí kopce Svatobor s převýšením 860 m.

Oficiální zahájení závodu bude od 12:30, registrace závodníků bude probíhat na Fuferně od 10:30 do 12:00 hodin. Přihlásit k závodům se lze i na místě, závodníkům musí být víc než 16 let. Startovné stojí v den závodu 500 Kč.
Rozhledna Svatobor u Sušice - posvátné místo Slovanů

Rozhledna Svatobor u Sušice - posvátné místo Slovanů

Kamenná rozhledna leží na mystické hoře Svatobor asi hodinu pěší chůze od Sušice. Ten, kdo vyšplhá po 182 dřevěných schodech nahoru bude odměněn krásným kruhovým výhledem na zříceninu hradu Rabí, Javorník, Boubín, Sušici a Velký Javor.

Offpark Sušice - outdoorové centrum na Šumavě

Offpark Sušice - outdoorové centrum na Šumavě

Chcete si aktivně odpočinout a poznat, co ve vás je? Nejhezčí přírodní lanový park na břehu řeky Otavy, dobrodružství v dětském lanovém parku, sjezd Svatoboru na terénních koloběžkách, raftem po Otavě, týmová spolupráce ve hře paintball, in-line, let balónem a mnohem více.