Úvod > Aktuality > Expozice Veletržního paláce budou tuto sobotu přístupné zcela zdarma
Expozice Veletržního paláce budou tuto sobotu přístupné zcela zdarma
"> "> ">
Kultura

Expozice Veletržního paláce budou tuto sobotu přístupné zcela zdarma

  • Vydáno15. září 2016
Veletržní palác v Praze zve všechny milovníky umění do svých expozic, které budou otevřeny v sobotu 17. září rámci akce Zažít město jinak zcela zdarma. Připraven je také bohatý doprovodný program, který zahrnuje komentované prohlídky expozic nebo samotného fascinujícího Veletržního paláce.

Veletržní palácLetos se do sousedské pouliční slavnosti Zažít město jinak zapojí i stanoviště před Veletržním palácem. Milovníci umění se tak mohou těšit na komentované prohlídky expozic či samotného fascinujícího Veletržního paláce. Prohlédněte si expozice umění 19., 20. a 21. století a krátkodobé výstavy.

Sousedskou slavnost otevře společná snídaně na prostranství před Cafe Jedna. Odpoledne si vyzkoušíte různé způsoby přípravy kávy, zapojíte se do výtvarného workshopu nebo si jenom užijete výhled ze střechy Veletržního paláce či volný vstup do expozic a výstav NGNa děti zde čekají  hry k zapůjčení či průvodce expozicí vybízející k pozornému prohlížení, přemýšlení, kreslení a hře.

Přijďte posedět před Veletržní palác, projít si zdarma expozice a výstavy nebo se jen  podívat se na Prahu 7 z trochu jiné perspektivy. 

Metronom na Letné – kyvadlo nad Prahou

Metronom na Letné – kyvadlo nad Prahou

Na místě, kde v minulosti stával Stalinův památník, se dnes kývá z jedné strany na druhou obrovské kyvadlo metronomu – Stroje času sochaře Vratislava Nováka, které sem bylo umístěo roku 1991. Od metronomu si užijete krásné panorama na Prahu a její mosty.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.

Letenské sady v Praze

Letenské sady v Praze

Park na Letné je druhým největším parkem v Praze 7. Veřejný park zde byl založen ve druhé polovině 19. století podle projektu B. Wünschera a J. Braula. Název je odvozen od slova Leteň, což znamená Sluneční vrch.