Úvod > Aktuality > Expozice ve Valašské dědině a Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě zůstávají mimořádně otevřené
Památky

Expozice ve Valašské dědině a Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě zůstávají mimořádně otevřené

  • Vydáno4. listopadu 2022
Ještě dva víkendy vybízejí k procházce po rozsáhlém areálu Valašského muzea v přírodě. Vedle areálu Dřevěného městečka jsou v tomto mimosezónním období přístupné exteriéry Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Pro nadcházející víkendy, od 5. do 6. a od 12. až do 13. listopadu 2022, připravilo Valašské muzeum v přírodě pro návštěvníky možnost prohlídek areálu od 9:00 do 16:00 hodin.
valašské muzeum v příroděListopadové dny prozatím bez sněhu vybízejí k výletu. Jedním tipů může být návštěva Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Pro nadcházející dny, víkend 5. – 6. listopadu a 12. až 13. listopadu, muzeum pro návštěvníky připravilo mimořádné otevření areálu muzea, který bude zpřístupněn vždy od 9:00 do 16:00 hodin. Netradičně si tak na podzim lze prohlédnout technické stavby jako vodní mlýn a hamr v Mlýnské dolině a  hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn a kovárnu ve Valašské dědině.

valašské muzeum v přírodě podzimV Dřevěném městečku bude ještě fungovat expozice poštovního úřadu. Tato oživená expozice poskytuje návštěvníkům nejen stálé poštovní služby, ale nabízí i bohatý prodejní sortiment. V objektu Panské sýpky jste zváni k prohlídce expozice "Jak stavěli naši předkové". Po procházce se můžete občerstvit v Hodslavské stodole. Mimosezónní okružní vstupné do areálu Valašské dědiny a Mlýnské doliny činí pro dospělou osobu 120 Kč, snížené – pro studenty a seniory 100 Kč, děti do 15 let 60 Kč. Rodina zaplatí 240 Kč.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Další aktuality

Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy

Ve vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2022 a představuje tradiční ozdoby i módními trendy ve vánoční vázdobě a zdobení stromečků. Jedná se o exkluzivní kolekce skleněných vánočních ozdob vyráběných ručně českými výrobci.
Zlínský kraj | Kultura

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Celoročně přístupná rozhledna na vrchu Miloňová nad Velkými Karlovicemi láka na podzimní procházku. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny. Zdoláte-li 846 metrů vysoký kopec, budete mít před sebou Vsacké Beskydy, Javorníky i údolí Vsetínské Bečvy jako na dlani.
Zlínský kraj | Příroda

Vyzkoušejte Skiregion Valašsko – sedm areálů na jeden skipas

Přijeďte si zalyžovat na Valašsko! Se společným skipasem Skiregionu Valašsko můžete využít hned několik lyžařských středisek. Sedm lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách, v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku, spojilo síly a od nabízí návštěvníkům společný skipas, jenž je obvyklou součástí nabídky velkých lyžařských středisek po celé Evropě.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Užijte si stašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Letošní oslava keltského svátku Halloween probíhá ve velkém stylu! Od středy 26. do neděle 30. října 2022 trvá speciální program, který pobaví malé i velké návštěvníky. Halloween v Zoo Zlín trvá po celé podzimní prázdniny, ale hlavní program je připraven na sobotu. Návštěvu s menšími dětmi doporučujeme spíše v pátek nebo neděli.
Zlínský kraj | Zážitky