Úvod > Aktuality > Expozice ve Valašské dědině a Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě zůstávají mimořádně otevřené

Expozice ve Valašské dědině a Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě zůstávají mimořádně otevřené

Vydáno 7. listopadu 2019 Památky
Pěkné podzimní dny vybízejí k procházce po rozsáhlém areálu Valašského muzea v přírodě. Vedle areálu Dřevěného městečka jsou v tomto mimosezónním období přístupné exteriéry Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Pro nadcházející víkendy, od 9. až do 17. listopadu 2019, připravilo Valašské muzeum v přírodě pro návštěvníky mimořádné otevření vybraných objektů.
Valašská dolinaKrásné slunečné podzimní dny vybízejí k výletu. Jedním tipů může být návštěva Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm. Pro nadcházející víkendy, 9. - 10. listopadu a 16. a 17. listopadu, navíc muzeum pro návštěvníky připravilo mimořádné otevření vybraných objektů, které budou zpřístupněny vždy od 9:00 do 16:00 hodin.

Netradičně tak na podzim zůstávají v provozu technické stavby jako vodní mlýn a hamr, kde zvídavé do tajů svého řemesla zasvětí kovář i mlynář. Valašskou dědinu oživí ve vybraných objektech tetičky, chybět nebude paní učitelka v objektu školy z Velkých Karlovice a kovář v kovárně z Lutoniny. Za pozornost určitě bude stát i provoz větrného mlýna. Po procházce se všichni mohou bčerstvit v Hodslavské stodole.

valašská dědinaMimosezónní okružní vstupné do areálu Valašské dědiny a Mlýnské doliny činí pro dospělou osobu 100 Kč, snížené – pro studenty a seniory 80 Kč, děti 50 Kč. Rodina zaplatí 200 Kč.  V ceně vstupného je zahrnuta prohlídka výstav v objektu Sušák i v Domě Pod Strání. K zakoupení se nabízí i okružní vstupenka do všech areálu muzea.
Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.