Úvod > Aktuality > Exotické Rajské ostrovy naleznete v Děčíně
Exotické Rajské ostrovy naleznete v Děčíně
"> "> "> "> "> ">
Příroda

Exotické Rajské ostrovy naleznete v Děčíně

  • Vydáno27. července 2021
Největší mořské akvárium v Ústeckém kraji najdete v Děčíně v expozici Rajské ostrovy, která náleží zoologické zahradě. Jestliže máte rádi exotiku, zajděte se podívat na sladkovodní rejnoky trnuchy skvrnité, klauny očkaté známé z filmu "Hledá se Nemo", krásné topické rybky zobce obecné anebo bodloky pestré, které možná poznáte podle animované postavičky rybky Dory.
Tropická rybaV děčínských Rajských ostrovech můžete vidět zvířata i rostliny z korálového útesu, živočichy tropických pralesů, polopouští nebo mangrovových pobřeží. Expozice je oddělenou expozicí děčínské zoo, kterou najdete v centru města Děčína (Teplická 19). K největším lákadlům patří velké mořské akvárium, které je dokonce největším v Ústeckém kraji, má kapacitu přibližně 6000 litrů vody! Přízemí je stylizované do podoby staré lodi a přiblíží vám život na korálovém útesu.

Tropická rybaPrvní patro představuje některá souostroví západní části Tichého oceánu a současně mangrovové pobřeží. Druhé patro přibližuje ostrovy jihovýchodní Asie a také faunu tropického pralesa. Třetí patro vás zavede do oblasti Karibiku a prostředí polopouště.
 
Expozice Rajské ostrovy je v letních měsících otevřena denně od 9 do 19 hodin (s polední přestávkou 12:00 – 12:30). Vstupné je sem za 80 korun pro dospělé a 60 korun pro děti a seniory. Stále platí i nabídka, že se vstupenkou ze Zoo Děčín lze Rajské ostrovy navštívit v ten samý den zcela zdarma. Do expozice však není povolen vstup se psy a dětské kočárky je nutné nechat ve vestibulu expozice.
Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín – jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.