Úvod > Aktuality > Expediční lety balonem jako v románu Julese Verna
DSC_3519.JPG
"> DSC_3519.JPG
Letní sporty

Expediční lety balonem jako v románu Julese Verna

  • Vydáno30. května 2012
Značka Balony.cz českého dobrodruha a vzduchoplavce Jana Smrčky poprvé nabízí expediční lety plynovým balonem. Každý, kdo někdy toužil zažít cestu jako vystřiženou z románu Julese Verna anebo se vydat po stopách moderních dobrodruhů Steva Fossetta či Richarda Bransona, má nyní možnost.
Zatímco klasický horkovzdušný balon, létá ve výškách do 500 metrů nad zemí, plynový balon je schopen vylétnou až do čtyř kilometrů. Tedy poloviny letové hladiny dopravních letadel! Let horkovzdušným balonem je omezen množstvím paliva, plynový balon může být ve vzduchu klidně několik dní. Navíc jeho let takřka neovlivňují změny teploty vzduchu, tudíž je možné létat s ním brzo ráno či pozdě večer. I díky tomu s ním lze cestovat na vzdálenosti přesahující třeba 200 kilometrů.

Zatímco let horkovzdušným balonem je spíše romantickým zážitkem, v plynovém balonu dostává zcela nový rozměr. Dostat se s balonem nad úroveň mraků, opalovat se a pozorovat dalekohledem stovky kilometrů vzdálenou krajinu pod sebou, to je zážitek, který se jen tak neopakuje. Každý účastník letu se navíc účastní pilotáže, měří rychlost, výšku a sleduje pozici v mapě. Jedná se zkrátka o vzdušnou expedici se vším všudy. Každý účastník letu dostane památeční certifikát a pokud se jedná o jeho první let, je také na místě přistání pokřtěn po starém balonářském způsobu.

Novou atrakci na trh přinesl Jan Smrčka, který je v leteckých kruzích překřtěn na českého Steva Fossetta. Expediční lety nabídne již tuto sezónu pod svou značkou Balony.cz. Letenky na expediční lety pro sezonu 2012 jsou již v prodeji – zakoupit je lze na webu Balony.cz.

Expediční lety plynovým balonem

Expediční lety plynovým balonem

Každý, kdo někdy toužil zažít cestu jako vystřiženou z románu Julese Verna anebo se vydat po stopách moderních dobrodruhů Steva Fossetta či Richarda Bransona, má možnost. Let plynovým balonem je zážitek, který potěší jak prvoplavce, tak ty, kteří již vyzkoušeli klasický let horkovzdušným balonem.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika