Úvod > Aktuality > Elektrárny Temelín a Dukovany – prohlédněte si je při on-line prohlídkách
Elektrárny Temelín a Dukovany – prohlédněte si je při on-line prohlídkách
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Elektrárny Temelín a Dukovany – prohlédněte si je při on-line prohlídkách

  • Vydáno18. ledna 2022
Navštivte JE Temelín a JE Dukovany on-line! Zkušení průvodci vás vezmou i tam, kam se většina zaměstnanců nepodívá... Na on-line prohlídku je třeba se zaregistrovat předem. Aktuálně již byly vypsány termíny už na únor 2022, proto určitě neváhejte s rezervací. V den on-line exkurze obdržíte e-mail s přihlašovacím odkazem a připojíte se ke komentované prohlídce. Nabídka zatím platí po dobu protipandemických omezení.
JE DukovanyElektrárny v Temelíně a Dukovanech připravily on-line prohlídky, díky kterým si je projdete do všech koutů. Zdejší zkušení průvodci vás vezmou i tam, kam se většina zaměstnanců nepodívá. Přihlaste se ve všední dny i o víkendu. Vše je on-line a zdarma. Virtuální exkurze trvá 45–60 minut. Pro skupiny či zájmové spolky je možné domluvit individuální termín. Napište na e-mail infocentrum.edu@cez.cz.
 
Spustíte se třeba až na dno jaderného reaktoru, budete čelit vzdušným poryvům na střeše gondoly větrné elektrárny nebo vyzkoušíte teplotu kotle klasické elektrárny.

temelínZkušení průvodci vás v rámci jedné hodiny zavedou přes platformu MS Teams do bezemisních jaderných elektráren Dukovany a Temelína, ukáží, jak se ekologická elektřina získává z vody, slunce a větru, a zodpoví i ty nezapeklitější dotazy. Oproti běžné prohlídce se navíc podíváte skutečně dovnitř elektrárny, průvodce vás vezme do nejpřísněji střežených částí jako třeba na reaktorový sál, do obří chladicí věže nebo skladu použitého paliva.
 

Jak si rezervovat prohlídku?

temelínZajistit si únorový on-line výlet do světa energie a dozvědět se tak zajímavosti nejen z jaderných, ale také vodních, větrných a dalších elektráren můžete už nyní.

Vyberte si z nabídky prohlídku, která vás zajímá na webu www.cez.cz/cs/o-cez/infocentra. Klikněte na registraci, přihlaste se na volný termín a vyčkejte na potvrzovací e-mail. V den on-line exkurze obdržíte e-mail s přihlašovacím odkazem. Klikněte na odkaz a nechte k sobě proudit informace a zajímavosti ze světa energetiky!
Informační centrum Dukovany

Informační centrum Dukovany

Chcete probádat svět energetiky? U nás se dostanete přímo k jeho jádru! Víte, kolik žárovek svým instalovaným výkonem 2 040 MW rozsvítí Jaderná elektrárna Dukovany? Zjistíte to v moderním infocentru, které se nachází hned u vstupu do areálu elektrárny.

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Za elektřinou z jádra do Jaderné elektrárny Temelín

Víte, jak se řídí jaderný reaktor? Kde jinde to zjistit než v jaderné elektrárně! Hned u Temelína stojí renesanční zámeček Vysoký Hrádek, v jehož interiéru najdete informační centrum temelínské elektrárny nabité interaktivními exponáty.

Jaderná vinice u elektrárny Dukovany

Jaderná vinice u elektrárny Dukovany

Dukovanská jaderná vinice je největším vinohradem na světě, který se nachází v těsné blízkosti chladicích věží a je součástí širokého areálu elektrárny. Jde zároveň o první vinohrad v areálech elektráren Skupiny ČEZ.