!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Elektrárnu Dlouhé stráně si nyní prohlédnete pouze virtuálně
Elektrárnu Dlouhé stráně si nyní prohlédnete pouze virtuálně
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Elektrárnu Dlouhé stráně si nyní prohlédnete pouze virtuálně

  • Vydáno11. ledna 2022
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách zastavila, kvůli současné situaci kolem epidemie koronaviru, od pondělí 10. ledna 2022 konání exkurzí. Zájemci o prohlídku si však nemusí zoufat – do útrob elektrárny, která se zařadila mezi sedm divů Česka, se mohou podívat virtuálně. K dispozici budou na internetu také virtuální komentované prohlídky a přednášky.
Kromě Dlouhých strání lze díky virtuálním prohlídkám navštívit také jaderné elektrárny Dukovany a Temelín. A účastníci akových prohlídek nebudou litovat – často se díky nim podívají do míst, která nezná ani většina zaměstnanců ČEZ. Oblíbené prohlídky budou vysílány až do konce ledna 2022 živě z interaktivního TV studia plného zážitků. Přihlásit se na ně můžete na webu cez.cz.

A jak postupovat? Vyberte si z nabídky prohlídku, která vás zajímá. Klikněte na registraci, přihlaste se na volný termín a vyčkejte na potvrzovací e-mail. V den on-line exkurze obdržíte e-mail s přihlašovacím odkazem. A pak už jen kliknete na odkaz a necháte k sobě proudit informace a zajímavosti ze světa energetiky!

Dlouhé stráně jsou třetí největší přečerpávací vodní elektrárnou na světě a nejrozsáhlejším vodním energetickým dílem v České republice. Většina objektů se nachází pod zemí, stavby na povrchu jsou pak ohleduplně začleněny do okolní přírody a vytvářejí s ní harmonický celek. V roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky.
Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně – jeden ze 7 divů Česka

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně – jeden ze 7 divů Česka

Vydejte se k největší přečerpávací vodní elektrárně v České republice. Dlouhé stráně jsou technickým klenotem umístěným v srdci Jeseníků. Na vlastní oči se přesvědčíte, kolika nej se elektrárna pyšní. Věděli jste třeba, že disponuje největší reverzní turbínou v Evropě?