Úvod > Aktuality > Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty
Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty

  • Vydáno24. září 2021
Začneme hádankou: jejich barvy dokážou prozářit i podzimní sychravé dny, a když do nich vložíte svíčku, ochotně se budou smát celý večer. Co je to? Odpověď zní dýně; velké i malé, rozmanitých odrůd a tvarů. Portál Kudy z nudy vás zve na podzimní výlety za dýněmi a dýňovými pochoutkami.
DýněRozmanité druhy jedlých dýní, ale také plody na ozdobení domů a oken, kukuřičné bludiště a dýňové laskominy nabízí každý podzim Dýňová farma v Bykoši na Berounsku. A nejen to – během víkendů a po telefonické domluvě i ve všedních dnech tu ochutnáte třeba dýňovou polévku, něco z grilu, dýňové koláče či svařené víno s ovocem a zároveň si můžete koupit česnek, řepu, bylinky anebo dýňový džem.

DýněPo celý podzim můžete denně mimo pondělí  navštívit Dýňový svět na statku u Pipků u Golčova Jeníkova. Je to vlastně rodinná farma, která se specializuje na pěstování dýní a každý rok se mění v hravou pohádkovou zahradu s dýňovou výzdobou, bludištěm, hradem z balíků slámy a dalšími atrakcemi. Kromě dýní Pipkovi pěstují a prodávají obilniny, chovají ovce a nabízejí i vlastní med
.
DýněObec Máslovice 16. října pořádá 
Máslovické dýňování. Čeká na vás nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky.

Víno a dýně... že to nejde k sobě? Své o tom vědí v Moravské Nové Vsi, kde pořádají 23. října tradiční komorní akci pro milovníky dobrých vín a pochoutek z dýní.  I tentokrát bude otevřeno 6 vinných sklepů. Koná se za každého počasí. V každém sklepě bude co ochutnávat – jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí a pokud bude přát počasí, bude i burčák.
Nejkrásnější a nejchutnější dýně na Dýňové farmě v Bykoši

24.9.
31.10.
Nejkrásnější a nejchutnější dýně na Dýňové farmě v Bykoši

Chcete letos slavit Halloween a nevíte, kde sehnat dostatek velkých dýní? Dýnová farma v Bykoši je oblíbená nejen pro svou dostupnost, ale také nabídku. Patnáct odrůd dýní tu pěstují před dvacet let, najdete tu jednak druhy okrasné, ale také ty jedné.

Dýňový svět na Vysočině – na statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny

24.9.
7.11.
Dýňový svět na Vysočině – na statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny

Dýňový svět 2021 otevře na konci září a potrvá zřejmě do začátku listopadu. Děti se mohou vyřádit na přírodním hřišti s dřevěnými a slámovými atrakcemi (slámohrad, slámobazén). Ve dvoře a v zahradě Statku u Pipků máme vystavené různé druhy dýní, které pěstujeme.

Máslovické dýňování 2021

16.10.
Máslovické dýňování 2021

Obec Máslovice všechny srdečně zve ke strávení příjemného odpoledne v rámci Máslovického dýňování. Čeká na vás nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky.

Dýňování na zámku Nelahozeves

23.10.
Dýňování na zámku Nelahozeves

Srdečně vás zveme na zámek Nelahozeves, kde se již tradičně bude v sobotu 23. října konat další ročník Dýňování!

Dýňová farma v Bykoši

Dýňová farma v Bykoši

Okuste dýňovou atmosféru a magické bludiště v kukuřici na farmě Bykoš, kde potěší vás i vaše dítka. Laskominy z dýní ukojí mlsouny a zvířátka nadchnou malé farmáře.

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v obci Šebrov není jen obyčejnou prodejnou květin, stromků a keřů. Během roku se zde pořádají zajímavé akce pro veřejnost a nejen dětem udělají radost zdejší veselá zvířátka.

Dýňový svět na statku u Pipků

Dýňový svět na statku u Pipků

Na farmě v Leštině na Vysočině pěstují manželé Pipkovi na padesát druhů dýní, které si tu můžete nakoupit na vaření i dekoraci. Navíc se zde každý podzim pro veřejnost otevírá Dýňový svět, kde si prohlédnete dýně ve velkých dekoracích na rozlehlé zahradě. Kromě dýní tu pořídíte také obilí a med.

Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

15.10.
31.10.
Dýňový podzim v trojské botanické zahradě

S příchodem podzimu se do trojské botanické zahrady vrátí oblíbené plody podzimu – dýně.

Dýňobraní v Mladé Boleslavi

16.10.
Dýňobraní v Mladé Boleslavi

Přijďte si užít odpoledne netradičně! Bavit se bude celá rodina.