Úvod > Aktuality > Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty
Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty
"> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Podzim již nachystal dýně a dýňové dobroty

  • Vydáno31. srpna 2022
Začneme hádankou: jejich barvy dokážou prozářit i podzimní sychravé dny, a když do nich vložíte svíčku, ochotně se budou smát celý večer. Co je to? Odpověď zní dýně; velké i malé, rozmanitých odrůd a tvarů. Portál Kudy z nudy vás zve na podzimní výlety za dýněmi a dýňovými pochoutkami.
DýněRozmanité druhy jedlých dýní, ale také plody na ozdobení domů a oken, kukuřičné bludiště a dýňové laskominy nabízí každý podzim Dýňová farma v Bykoši na Berounsku. A nejen to – během víkendů a po telefonické domluvě i ve všedních dnech tu ochutnáte třeba dýňovou polévku, něco z grilu, dýňové koláče či svařené víno s ovocem a zároveň si můžete koupit česnek, řepu, bylinky anebo dýňový džem.

Po celý podzim můžete denně mimo pondělí  navštívit Dýňový svět na statku u Pipků u Golčova Jeníkova. Je to vlastně rodinná farma, která se specializuje na pěstování dýní a každý rok se mění v hravou pohádkovou zahradu s dýňovou výzdobou, bludištěm, hradem z balíků slámy a dalšími atrakcemi. Kromě dýní Pipkovi pěstují a prodávají obilniny, chovají ovce a nabízejí i vlastní med.

DýněV sobotu 17. září se koná již tradiční Osoblažské dýňobraní v Okrasné zahradě. Od 12:00 do 17:00 hodin si budete moci nakoupit rostliny, zeleninu, dýně a další podzimní dekorace. Dopravit se k nám můžete vlastním vozem, na kole, pěšky nebo třeba parním vlakem. Oblíbenou akcí je také Dýňobraní ve Valtickém Podzemí. Letošní akce se odehraje 16. a 17. září. Těšit se můžete na Mnoho různých tvarů a druhů dýní s možností vyřezávání přímo na místě. Soutěže pro děti, tajemný večer se stovkami zapálených vyřezaných dýní, ochutnávka dýňové polévky a vše završí velkolepý dýňový ohňostroj přímo nad hlavami diváků.

DýněOd 1. do 2. října vás zve na dýňové slavnosti Levandulové údolí u Chodouně. K mání zde budou dýně od Brotánků, ochutnáte místní speciality a skvělé levandulové čaje. Obec Máslovice 15. října pořádá Máslovické dýňování. Čeká na vás nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky. Víno a dýně... že to nejde k sobě? Své o tom vědí v Moravské Nové Vsi, kde pořádají 22. října tradiční komorní akci pro milovníky dobrých vín a pochoutek z dýní.  I tentokrát bude otevřeno 6 vinných sklepů. Koná se za každého počasí. V každém sklepě bude co ochutnávat – jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí a pokud bude přát počasí, bude i burčák.
Víno a dýně 2022 Moravská Nová Ves

22.10.
Víno a dýně 2022 Moravská Nová Ves

Tradiční komorní akce, kterou pro vás připravujeme. I tentokrát bude otevřeno 6 vinných sklepů.

Máslovické dýňování 2022

15.10.
Máslovické dýňování 2022

Obec Máslovice všechny srdečně zve ke strávení příjemného odpoledne v rámci Máslovického dýňování. Čeká na vás nejen zdobení a vyřezávání dýní, strašidýlek a skřítků, ale také pohádkově strašidelný les. A pro labužníky nebudou chybět originální dýňové pochoutky.

Dýňový svět na Vysočině – na statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny

1.10.
31.10.
Dýňový svět na Vysočině – na statku u Pipků v Nové Vsi u Leštiny

Dýňový svět 2022 otevře na konci září a potrvá zřejmě do začátku listopadu. Termín bude aktualizován. Děti se mohou vyřádit na přírodním hřišti s dřevěnými a slámovými atrakcemi (slámohrad, slámobazén). Ve dvoře a v zahradě Statku u Pipků máme vystavené různé druhy dýní, které pěstujeme.

Nejkrásnější a nejchutnější dýně na Dýňové farmě v Bykoši

23.9.
30.10.
Nejkrásnější a nejchutnější dýně na Dýňové farmě v Bykoši

Chcete letos slavit Halloween a nevíte, kde sehnat dostatek velkých dýní? Dýnová farma v Bykoši je oblíbená nejen pro svou dostupnost, ale také nabídku. Patnáct odrůd dýní tu pěstují přes dvacet let, najdete tu jednak druhy okrasné, ale také ty jedné.

Zámecké dýňobraní

9.10.
Zámecké dýňobraní

Budeme vyřezávat a dlabat dýně, ale na programu je toho mnohem víc.

Dýňový svět na statku u Pipků

Dýňový svět na statku u Pipků

Na farmě v Leštině na Vysočině pěstují manželé Pipkovi na různé druhy dýní, které si tu můžete nakoupit na vaření i dekoraci. Navíc se zde každý podzim pro veřejnost otevírá Dýňový svět, kde si prohlédnete dýně ve velkých dekoracích na rozlehlé zahradě.

Dýňová farma v Bykoši

Dýňová farma v Bykoši

Okuste dýňovou atmosféru a magické bludiště v kukuřici na farmě Bykoš, kde potěší vás i vaše dítka. Laskominy z dýní ukojí mlsouny a zvířátka nadchnou malé farmáře.

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v Šebrově

Zahradnictví u Kopřivů v obci Šebrov není jen obyčejnou prodejnou květin, stromků a keřů. Během roku se zde pořádají zajímavé akce pro veřejnost a nejen dětem udělají radost zdejší veselá zvířátka.