Úvod > Aktuality > Dycky Most! aneb objevte místa z oblíbeného seriálu
Dycky Most! aneb objevte místa z oblíbeného seriálu
"> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Dycky Most! aneb objevte místa z oblíbeného seriálu

Vydáno 23. února 2021
Oblíbený seriál Most! České televize, který se stal doslova hitem, letos slaví dva roky od svého prvního vysílání. Pokud patříte i vy mezi jeho příznivce, podívejte se na místa, kde se natáčelo. Zajít můžete třeba ke kostelu kostel Nanebevzetí Panny Marie, k mosteckému autodromu, na dobroty z výdejního okénka Severky a hlavně nezapomeňte, že „Chanov není Jeruzalém“.
Socha dívky se psem v Mostě

Socha dívky se psem v Mostě

Uprostřed kruhového objezdu na křižovatce ulic ul. Slovenského národního povstání a Čsl. armády v Mostě najdete něžnou sochu sedící dívky se psem.

Socha lachtana v Mostě

Socha lachtana v Mostě

Mosteckého lachtana vytvořil akademický sochař Vingler Vincenc v roce 1975.

Sloup se sv. Annou z náměstí Míru ve starém Mostě

Sloup se sv. Annou z náměstí Míru ve starém Mostě

Barokní pískovcový sloup vytvořil v roce 1681 italský mistr Pietro de Toscana jako upomínku na více než jedenáct set obětí morové epidemie v roce 1680. Od svého vzniku stával na Mírovém náměstí ve starém Mostě. Kvůli rozšíření dobývacího prostoru musel být přesunut a stěhoval se několikrát.

Dominantní Hněvín nabízí výhled na město Most

Dominantní Hněvín nabízí výhled na město Most

Jednou z největších dominant Mostecka a samotným symbolem města Most je replika starého hradu Hněvín, která slouží jako restaurační zařízení a výletní místo turistů. Součástí komplexu je i vyhlídková věž, ze které si prohlédnete krajinu od úpatí Krušných hor až po České středohoří.

Po stopách seriálu Most!

Po stopách seriálu Most!

Oblíbili jste si komediální seriál o některých druhých z nás aneb „Dycky MOST!“? Pak by se vám mohl líbit i náš tematický výlet po stopách tohoto seriálu. Uvidíte dům, kde bydlel Luďan s „bráchou“ Dášou, přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie, mostecký autodrom, autodílnu, kde pracovala Dáša a samozřejmě nebude chybět kultovní hospoda Severka, kam můžete zajít třeba na karbanátky…

Jezero Matylda u Mostu

Jezero Matylda u Mostu

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Jezero leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu Vrbenský.

Autodrom Most

Autodrom Most

V areálu autodromu se nabízí aktivity v oblasti motorsportu, bezpečnosti a také rodinné a firemní eventy. Areál je možné si i pronajmout na vlastní akce, a to buď jako celek, nebo využít jeho jednotlivé části. Jsou vzájemně propojené, dobře dostupné a mají vlastní zázemí.

Restaurace Severka Most

Restaurace Severka Most

Restaurace Severka je známá díky kultovnímu seriálu Most, jehož hlavní hrdinové se zde pravidelně setkávají. Oblíbená je však i mezi Mostečany, kteří oceňují zdejší klasickou českou kuchyni za vstřícné ceny.

Mezinárodní památník obětem 2. světové války v Mostě

Mezinárodní památník obětem 2. světové války v Mostě

Na mosteckém hřbitově se nachází stavba starého krematoria, ve které naleznete Památníku obětem II. světové války. Expozice dokumentuje válečné události let 1938–45 na Mostecku. Připomíná tisíce obětí války a lidí, kteří prošli zdejšími pracovními a zajateckými tábory.