Úvod > Aktuality > Dům Natura v Příbrami otevřel nové expozice
Dům Natura v Příbrami otevřel nové expozice
"> Dům Natura v Příbrami otevřel nové expozice
Příroda

Dům Natura v Příbrami otevřel nové expozice

  • Vydáno13. prosince 2016
Expozice v Ekologickém centru Orlov u centrálního náměstí T. G. Masaryka v Příbrami se neustále rozrůstá. Multifunkční objekt přibližuje krásy, bohatství a turistické možnosti Brd. Okusit noční život můžete v zážitkové komoře, kde se linou zvuky a typická vůně lesa.
Dům Natura byl otevřen letos v září, zpočátku jen s expozicemi o CHKO Brdy, vojenském újezdu a s částí výstavy o obojživelnících. Společně s nově otevíranými expozicemi jich nabídne návštěvníkům už pět. V Domu Natura Příbram je přitom mimo jiné umístěná i druhá největší sbírka lišajovitých na světě.

Unikátní sbírka více než 200 000 motýlů z celého světa vznikla díky úsilí Tomáše Melichara z vedení  ekologického centra Orlov, které je zřizovatelem Domu Natura.
Vrchol Tok – nejvyšší hora Brdské vrchoviny i Středočeského kraje

Vrchol Tok – nejvyšší hora Brdské vrchoviny i Středočeského kraje

Nejvyšší vrchol Brdské vrchoviny a Středočeského kraje leží vzdušnou čarou 8,4 km severozápadně od Příbrami v Třemošenské vrchovině. Ačkoli je Tok (865 m) nejvyšším středočeským vrcholem, nejedná se o příliš výraznou horu.

Brdy – nejvyšší ryze české pohoří v České republice

Brdy – nejvyšší ryze české pohoří v České republice

Brdy – nejvyšší ryze české pohoří u nás, se nachází v jihozápadní části Středočeského kraje. Od roku 1926 do ledna 2016 byla tato oblast vojenským újezdem, čímž si uchovala ráz divoké neosídlené krajiny. Nyní je tento přírodní areál o rozloze 380 km² chráněnou krajinnou oblastí.

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice v Ekologickém centru Orlov se snaží nejen ukázat veřejnosti nejkrásnější místa Brd na fotografiích, ale také vysvětlit, jakým způsobem je o cenné lokality této chráněné krajiné oblasti pečováno.