Úvod > Aktuality > Velké Karlovice lákají na Běhej Valachy a Podzimní kouzlení pro děti
Velké Karlovice lákají na Běhej Valachy a Podzimní kouzlení pro děti
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Letní sporty

Velké Karlovice lákají na Běhej Valachy a Podzimní kouzlení pro děti

  • Vydáno12. října 2021
Hned dvě zajímavé akce chystá na sobotu 16. října 2021 Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Dopoledne se uskuteční běžecký závod Běhej Valachy, odpoledne bude patřit Podzimnímu kouzlení se stezkou odvahy – tradiční akci pro rodiny s dětmi. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!

běhej valalchyZávod Běhej Valachy je poslední letošní akcí sportovního seriálu Valachy tour. V sobotu 16. října budou současně vyhlášeni i absolutní vítězové letošního ročníku. V 9:30 hodin začnou dětské závody, pro které pořadatelé opět připravili sedm různě dlouhých tratí dle věkových kategorií. V pravé poledne pak vyrazí do terénu dospělí, kteří si mohou vybrat ze dvou tras v délce 7 a 12 kilometrů. Start i cíl závodu, který svou atmosférou jistě potěší milovníky podzimní přírody Beskyd, je tradičně u karlovického hotelu Galik, odkud běžci vyrazí na trať v pravé poledne.

Běhej ValachyNa zdatnější sportovce čeká trasa dlouhá 12 kilometrů s převýšením 350 metrů po ostrých beskydských trailech. Pro ostatní závodníky je připravena lehčí trať 7 kilometrů s převýšením 100 metrů. Na trase se mohou závodníci opět těšit i na krásné výhledy do krajiny, některé úplně nové, protože místy došlo během roku ke kácení stromů po sněhové kalamitě. Trať vede údolím Hanzlůvky a kolem zvoničky Za Miloňovou na hřeben Vsetínských Beskyd, pod Vysokou a na Člověčí, odkud postupně klesá po ostrém hřbítku s nádhernými a i pro místní usedlíky nevšedními výhledy na Beskydy i Javorníky. Jedinečné výhledy, vydatné kopce, ale hlavně obrovský zážitek. Radost z pohybu a radost z přírody!
 

Podzimní kouzelní pro rodiny s dětmi

Stezka_portáše_MalinyVe stejný den, v sobotu 16. října, se bude od 15 hodin konat tradiční akce Resortu Valachy pro rodiny s dětmi – Podzimní kouzlení se stezkou odvahy u Bistra Razula. Rodiče s dětmi se mohou zapojit do společného tvoření z připravených podzimních materiálů, soutěžit o nejhezčího „podzimáčka“, přiučit se umění řezbáře, setkat se s živými lamami (v případě příznivého počasí) a užít si další doprovodný program se závěrečnou stezkou odvahy, která odstartuje po 18. hodině.

Bistro Razula, u nějž se Podzimní kouzlení uskuteční, je navíc výchozím bodem hned tří naučných stezek pro děti. Kdo by si chtěl zpestřit návštěvu obou akcí výletem za poznáním beskydských zvířat nebo přírodních zajímavostí, může si tištěné informace k naučným stezkám vyzvednout v Bistru Razula.

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy – relaxace a zážitky v srdci Beskyd

Resort Valachy ve Velkých Karlovicích nabízí jedinečné zážitky i chvíle plné pohody v srdci Beskyd. Dokonalou relaxaci zažijete v hotelech Lanterna a Horal, zabavit se můžete nejen túrami, cyklovýlety a lyžováním, ale také gastro kurzy nebo golfem.

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik – cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Kulíškův dětský park ve Velkých Karlovicích

Kulíškův dětský park ve Velkých Karlovicích

Kulíškův park nahrazuje dřívější zábavní park Razulák u 3 km vzdáleného Bistra Razula.

Další aktuality

14.10.
2021
Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Východní Morava | Kultura
6.10.
2021
České značky: Hamé

České značky: Hamé

Východní Morava | Gurmánská turistika