Úvod > Aktuality > Běhej Valachy ukončí závodní sezónu: už v sobotu 19. října ve Velkých Karlovicích

Běhej Valachy ukončí závodní sezónu: už v sobotu 19. října ve Velkých Karlovicích

Vydáno 15. října 2019 Letní sporty
Terénním běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 19. října 2019 sedmý ročník seriálu Valachy Tour ve Velkých Karlovicích. Start i cíl je tradičně u hotelu Galik, který je obklopen terény jako stvořenými pro běhy různé náročnosti, ale nabízí i kvalitní zázemí pro občerstvení či převlečení. Pojďte symbolicky zakončit běžeckou sezónu do Velkých Karlovic!

BeskydyPořadatelem závodů je Resort Valachy Velké Karlovice. Start i cíl závodu, který svou atmosférou jistě potěší milovníky podzimní přírody Beskyd, je tradičně u karlovického hotelu Galik, odkud běžci vyrazí na trať v pravé poledne.

Na výběr mají dvě různě dlouhé a náročné trasy. Na zdatnější sportovce čeká trasa dlouhá 12 kilometrů s převýšením 350 metrů po ostrých beskydských trailech. Pro ostatní závodníky je připravena lehčí trať 6,5 kilometrů s převýšením 100 metrů. Na trase se mohou závodníci opět těšit i na krásné výhledy do krajiny, některé úplně nové, protože místy došlo během roku ke kácení stromů po sněhové kalamitě.

Běhej ValachyTrať vede údolím Hanzlůvky a kolem zvoničky Za Miloňovou na hřeben Vsetínských Beskyd, pod Vysokou a na Člověčí, odkud postupně klesá po ostrém hřbítku s nádhernými a i pro místní usedlíky nevšedními výhledy na Beskydy i Javorníky. Jedinečné výhledy, vydatné kopce, ale hlavně obrovský zážitek. Radost z pohybu a radost z přírody! Nebudou chybět ani oblíbené dětské závody, které začnou v 9:30 hodin. Pro malé sportovce jsou připraveny různé tratě dle věku, od 100 po 1 800 metrů. Startovné pro děti je na místě za 100 Kč, dospělí zaplatí 500 Kč. Závod dospělých odstartuje v pravé poledne.
 

Doprovodný program závodu

běhej valalchyV rámci doprovodného programu bude připraveno testování a půjčování trialových běžeckých bot Inov-8, stánky se speciální nabídkou běžeckého oblečení, doplňků a chytrých her pro děti, horská prémie pro závodníky a na závěr bohatá tombola, jehož hlavní cenou je Smart televizor Philips.

Sportovci, kteří po výkonu uvítají odpočinek, mohou využít blízké relaxační centrum Wellness Horaltermálními bazény, saunovými rituály a exotickými masážemi, které je otevřeno až do 21:30 hodin.

Závod Běhej Valachy - závěrečný díl Valachy Tour 2020

17.10.
Závod Běhej Valachy - závěrečný díl Valachy Tour 2020

Pojďte symbolicky zakončit běžeckou sezónu do Velkých Karlovic! Jeden z posledních letošních závodů, Běhej Valachy, se uskuteční v sobotu 17. října a nabídne nevšední zážitek všem, kteří se rádi kochají krásnými výhledy na podzimní krajinu.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

8.2.
17.10.
Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Seriál Valachy tour, který zahrnuje 4 závodů různých sportovních disciplín pořádaných v okolí beskydských Velkých Karlovic, vstoupí do příštího, osmého ročníku s několika novinkami. Tou nejzajímavější je rozšíření legendárního triatlonového závodu Valachy man, jenž bude dvoudenní.