Úvod > Aktuality > Dračí lodě vyjedou na přehradu Slezská Harta
Letní sporty

Dračí lodě vyjedou na přehradu Slezská Harta

  • Vydáno23. srpna 2018
U břehů Slezské Harty nedaleko Leskovce nad Moravicí se bude v pátek a o víkendu 24. až 26. srpna 2018 konat největší závod dračích lodí v Moravskoslezském kraji. Letos bude mezi sebou na hladině přehrady bojovat rekordních 62 týmů se stovkami účastníků. Závabu slibuje i pestrý doprovodný program.
Dračí lodě Slezská HartaZatímco v pátek se od 14:00 hodin bude na Slezské Hartě trénovat, hlavní závody – rozjížďky, opravné jízdy, semifinále a finále na 200 metrů jsou plánovány na sobotu 25. srpna 2018. Porada kapitánů proběhne ráno od 8:30 hodin, první závod pak odstartuje v 9:00 hodin. Soutěžit se bude po celý den až do 19:00 hodin. Nedělní závody na 1 000 metrů se budou konat od 9:00 do 14:00 hodin. Soutěž na 200 m startuje v 6 drahách. Závod na 1 000 m se startuje intervalově bez pevných startovacích bójí, v pořadí dle výsledků na 200m. Závod se jede na otáčky.

Dračí loděFestival dračích lodí na Slezské Hartě prověří kvality, fyzické předpoklady a zejména souhru týmů. Vybrané posádky z členských obcí svazku Mikroregionu Slezská Harta se utkají O pohár Mikroregionu Slezská Harta. Ostatní budou usilovat o pohár Moravskoslezského kraje – zbytek světa. Letošní ročník nečekají však jen perfektní sportovní výkony, ale také zajímavé recesistické kostýmy, které z akce dělají skvělou víkendovou zábavu. Dokladem jsou názvy posádek. Letos můžete fandit například týmu s názvem Hanácké šíp, Fajni chlopi z Opavy nebo Frajeři a frajerky z Bílčic. To, že je akce určena i pro amatéry a nesportovce, jen zvyšuje její popularitu.

Kdo by si totiž nechtěl alespoň jednou v životě vyzkoušet, jaké to je, sedět po boku dalších devatenácti veslařů, rozproudit adrenalin v krvi a vybičovat se k heroickému výkonu. Dračí lodě dlouhé 12,5 metru pojmou dvacet pádlujících. Na konečných dvaadvacet členů posádky je doplňuje kormidelník na zádi a bubeník na vysoké stolici vpředu, který údery do koženého bubnu udává rytmus pádlování.


Hudební program, prohlídky hráze a další doprovodný program

Dračí loděZajímavý bude pro návštěvníky festivalu i doprovodný a kulturní program. Nechybí páteční letní kino od 20:30 hodin a po skončení promítání ve 22:30 vystoupí Ivan Mládek se svou show.
 
V sobotu se konají od 13:00 do 14:00 spanilé jízdy dračích lodí pro děti, večer od 20:00 pak následuje koncert Kristíny ze Slovenska a Marcela Woodmana ve 21:30 hodin. V sobotu od 9:00 do 14:00 hodin si zájemci mohou prohlédnout hráz vodního díla Slezská Harta, nechybí ani vyhlídkové lety vrtulníkem, vyjížďky na koních, airsoftová střelnice, půjčit si můžete paddleboard, elektrokolo anebo si vyzkoušejte jízdu na divokém elektronickém býku.
Vodní nádrž Slezská Harta – nejmladší přehrada v Česku

Vodní nádrž Slezská Harta – nejmladší přehrada v Česku

Údolní nádrž Slezská Harta na řece Moravici nabízí řadu možností, jak aktivně strávit především letní turistickou sezónu. Vyzkoušet můžete nejen koupání, ale i vyjížďky na loďkách, rybaření, jachting a windsurfing.

Další aktuality

10 tipů na nejlepší sjezdovky v Beskydech

Moravskoslezské Beskydy patří k nejoblíbenějším terénům sjezdového lyžování Severní Moravy a Slezska. Tomu, kdo váhá, jaké ski areály zde navštívit poradí Kudy z nudy. Vybírat můžete například ze sjezdovek u Velkých Karlovic, Jablunkova či přímo na hřebenech při hranici se Slovenskem.
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Na golfovém hřišti v Ostravici se prohánějí běžkaři

Golfové hřiště na Ostravici se spolu se sněhovou nadílkou zimy změnilo na ráj milovníků lyžování na běžkách. Ti zde naleznou čtyři běžkařské okruhy, z nichž dva se uměle zasněžují. Vždy, jakmile napadne dostatečná vrstva sněhu a teploty se drží pod bodem mrazu, jsou okruhy otevřeny. Právě teď panují dobré sněhové podmínky a trasy jsou navíc ve večerních hodinách osvětlené!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Moravskoslezský kraj: industriální dědictví, tradiční řemesla a Technotrasa

Řada míst Moravskoslezského kraje připomíná technickou zručnost a řemeslnou minulost severní Moravy a Slezska. S portálem Kudy z nudy se podíváte jak do technických památek, kde se interaktivní formou představují tradiční řemesla, tak do míst, která průmyslem stále žijí.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

20 tipů, kam za kouzlem zimy v Jeseníkách

Při toulkách přírodou Jeseníků objevíte velmi zajímavá místa, která v zimě mráz a sníh změní k nepoznání. Díky mrazu se vodopády přemění na ledopády, v Karlově Studánce dokonce každoročně vzniká ledotrysk! Nemluvě o krásných trasách na běžky, které mnohdy vedou místy, která jsou v létě obtížněji dostupná. Nenechte si ujít nejkrásnější zimní výpravy nádhernými Jeseníky!
Moravskoslezský kraj | Příroda