Úvod > Aktuality > Nenechte si ujít Den otevřených dveří v Hoslovicích

Nenechte si ujít Den otevřených dveří v Hoslovicích

Vydáno 17. května 2019 Památky
V sobotu 18. května se v Hoslovicích od 10 do 16 hodin uskuteční akce Den otevřených dveří. Po celý den bude návštěvníkům umožněn vstup do mlýna a do expozic mlynářství zdarma.

Středověký vodní mlýn HosloviceV sobotu 18. května si můžete užít Den otevřených dveří, kdy bude celý areál Středověkého vodního mlýna Hoslovice otevřen zcela zdarma.

Nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách najdete nedaleko od Strakonic. Areál unikátního hoslovického mlýna tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Všechny budovy jsou kryty došky z rákosu, původně byly slaměné. K mlýnu také patří rybníček s náhonem, sad a louky. Mlýn byl poháněn vodou, přiváděnou vantroky z malého rybníka.

Mlýn se nachází přibližně 17 kilometrů od Strakonic, kde bude rovněž probíhat Den otevřených dveří v expozicích Muzea středního Pootaví - vstup zdarma je možný do expozice muzea a na věž Rumpál, na výstavu Strakonicko za 1. světové války a zájemci jsou také vítání v 15:00 hodin na komentované prohlídce muzejních expozic.
Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.