Úvod > Aktuality > Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých technologií s Národním muzeem
Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých technologií s Národním muzeem
"> ">
Kultura

Dotkni se pravěku aneb dny pravěkých technologií s Národním muzeem

Přeneste se o víkendu s Národním muzeem do pravěku a vyzkoušejte si vlastní zručnost a schopnost přežít v dávných dobách.

Národní muzeum pro vás připravilo výpravu do pravěku, na které poznáte, jak se v dávných dobách vyráběly nástroje, zbraně, jak se lidé oblékali a zdobili šperky, i co jedli. 

Provedou vás školení lektoři, uvidíte a sami si vyzkoušíte, jak štípal kamenné nástroje paleolitický lovec, jak brousil sekerky první zemědělec, jak se zpracovávala kůže, dřevo i kosti, jak se odléval bronz. Zkusíte si práci s pravěkým srpem, mletí obilí a tkaní textilií. Čeká vás i malé překvapení na závěr! 

Na svatého Václava přivítá muzeum všechny zájemce o archeologii, pravěk i původní technologie. Akce je velmi vhodná také pro rodiny s dětmi. Na tento den není třeba se objednávat, můžete přijít kdykoliv mezi 9 a 16 hodinou

Akce se bude konat za každého počasí, v případě jeho nepřízně bude možno využít úkrytu stanů. S sebou si nezapomeňte vzít pohodlné oblečení i obuv! 

Místo konání: Areál Botanické zahrady "Na Farkách" – nachází se v Praze-Bohnicích, nejbližší zastávky jsou Poliklinika Mazurská a Na Pazderce.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.