Úvod > Aktuality > Dotkněte se Písku v Písku – oblíbená městská slavnost právě začíná
Dotkněte se Písku v Písku – oblíbená městská slavnost právě začíná
"> "> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Dotkněte se Písku v Písku – oblíbená městská slavnost právě začíná

  • Vydáno27. srpna 2021
Jedním z vrcholů turistické sezóny v Písku je bezesporu červnová Městská slavnost Dotkni se Písku. Také letos se o víkendu od 27. do 28. srpna 2021 náměstí a ulice města nad řekou Otavou zaplní koncerty, historickým průvodem, divadelními představeními a zábavou. Na Velkém náměstí a v Palackého sadech vyrostou scény, na kterých budou vystupovat hvězdy českého showbyznysu i desítky místních souborů a umělců.
Na letošní slavnostech si město od pátku 27. do soboty 28. srpna 2021 užije rozmanitou zábavu v podobě hudebních a tanečních vystoupení, workshopů a dobových programů.

Program slavností je poskládán tak, aby si na nich to své našel každý – napříč generacemi a hudebními žánry. Program bude probíhat v Palackého sadech a na zahradě kulturního domu. Můžete se těšit na vystoupení zpěvaček Kataríny Knechtové a Lenny, skupin Poletíme?, jazzového orchestru Prague Rhytm Kings a mnoho dalších.

Nebudou chybět ani písecké soubory, včetně Píseckého komorního orchestru pod vedením dirigenta Felixe Slováčka mladšího. Jihočeská art rocková kapela Primátor Dittrich oslaví 40 let na scéně. Vedle historického programu jsou naplánována i divadelní představení a besedy.
Prácheňské muzeum v Písku

Prácheňské muzeum v Písku

Písecké muzeum vzniklo již v roce 1884 v období celkového vzestupu české národní společnosti. Zprvu bylo umístěno v různých prostorách ve městě a po roce 1902, kdy objekt bývalého královského hradu opustilo vojsko, přestěhovalo své sbírky do budovy, která byla součástí královského hradu.

Putimská brána v Písku

Putimská brána v Písku

„Když jsem já šel tou Putimskou branou“ díky této znárodnělé studentské písni je Putimská brána nacházející se v jihočeském městě Písek všeobecně známá. Důkazem, že se jedná právě o tuto bránu, jsou reliéfy panenek na fasádě domu při kamenných schodech pod bránou, o nichž se ve zmíněné písni zpívá.

Sladovna Písek – galerie hrou

Sladovna Písek – galerie hrou

Zážitkové výstavy pro celou rodinu, čtyři patra zážitků a kreativity. Výstavy a jejich témata prostřednictvím hry nabízí spoustu inspirace a poznání. Přijďte a poznejte svět Jana Amose Komenského, zažijte Mraveniště, zahnízděte ve světě ilustrovaných knížek, nebo si něco vytvořte v Animáriu.

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Městské opevnění v Písku

Městské opevnění v Písku

Pozůstatky městského opevnění se nacházejí na několika místech města. Opevnění bylo zbudováno v souvislosti s vznikem města ve 13. století ve výšce šest metrů. Hradby byly dlouhé 1400 metrů a před nimi se nacházel příkop.