Úvod > Aktuality > Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí

Dostihová sezóna v Chuchli se rozjíždí

Vydáno 13. dubna 2018 Letní sporty
Závodiště v pražské Chuchli vstoupilo do nové sezóny 2018 již na začátku dubna, avšak dostihové dění bude pokračovat v neděli 15. dubna, kdy se poběží oblíbená Velká dubnová. O týden později se diváci mpohou těšit na 29. Memoriál prof. Václava Michala a v neděli 6. května Chuchle uvítá jubilejní 70. Jarní cenu klisen. Velká květnová cena se pak pojede 20. května.

Kam v neděli? Přeci na dostihy do Chuchle!

Letos dostihové závodiště Velká Chuchle na jižním okraji Prahy dovrší 112 let své existence. Poprvé se tu závodilo poslední zářijovou neděli v roce 1906 a cvalové i klusácké dostihy se tu od začátku dubna do konce října konají dodnes.

Tradičním závodním dnem je neděle. Nejinak tomu bude i letos. Tuto neděli 15. dubna můžete na závodiště přijít na jubilejní 60. Velká dubnová cena Factoringu České spořitelny, v jejímž programu jsou i dvě zkoušky nejvyšší kategorie. Závod je ušitý na míru starším mílařům (jedná se o dostihové koně, kteří podávají nejlepší výkony na středních vzdálenostech, tj 1 600 - 1 609 m, což je 1 míle) a středotraťařům (koním s distančním optimem mezi 1 800 a 2 200 metry). Areál bude pro diváky otevřen od 12 hodin, dostihy startují od 14 hodin.

DDostihy Chuchleostihové dění na závodišti v bude v sezóně 2018 pokračovat 22. dubna, kdy přijde na řadu Dostihový den českých lídrů - 17th British Racing Green Day. Jedná se o několik závodů: 29. Memoriál prof. Václava Michala (1 400 m), v němž otestují formu adepti startu v květnové klasické Velké jarní ceně, a 13. Memoriál Jaroslava Maška (1 400 m) pro starší sprintery a mílaře. Celkem se uskuteční osm dostihů, úvodní dostih startuje ve 14 hodin, areál bude pro diváky otevřen od 12 hodin.

Tříleté adeptky klasické Jarní ceny klisen otestují v neděli 6. května svou připravenost v 44. Memoriálu Rudolfa Deyla (1 400 m). Celkem se uskuteční osm dostihů, úvodní dostih odstartuje ve 14 hodin, areál bude pro diváky otevřen od 12 hodin.

Vstupné na dostihy je 150 korun pro dospělé; pro děti od 15 do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 60 let 100 Kč.
 

Navštivte novou restauraci a vsaďte si na koníčky

KlisnaChuchelské závodiště je jediným areálem svého druhu v Praze a centrálním dostihovým místem České republiky. Stalo se oblíbeným výletním místem pro obyvatele metropole i další návštěvníky. Děti mají k dispozici venkovní hřiště i krytý dětský koutek. Dětmi velmi oblíbené jsou také jízdy na chuchelských ponících.

V 1. patře tribuny objevíte od letoška nově zrekonstruované restaurace, které lákají k návštěvě. Nabízí široký sortiment kvalitních jídel a nápojů a po příjemném posezení v kultivovaném prostředí odtud máte blízko jak do paddocku, kde se představují koně před každým dostihem, tak do hlediště tribuny, přímo do sektoru naproti cílové podkově. A v restauraci u sázkových terminálů můžete zkusit i své tipařské štěstí.

Pro náročnější hosty jsou připravené jednodenní i celosezónní vstupy do Derby Clubu, jehož návštěva učiní vaše odpoledne ve Velké Chuchli nezapomenutelným zážitkem.

Sezóna 2019 - Velká Chuchle

Sezóna 2019 - Velká Chuchle

Dostihová odpoledne ve Velké Chuchli neodmyslitelně patří k víkendovým nabídkám využití volného času v hlavním městě, v roce 2019 se do chuchelského areálu vracejí také parkurové závody. Ideální tip na výlet pro jednotlivce, dvojice i celé rodiny, snadná dostupnost MHD a PID.

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.