Úvod > Aktuality > Výstava Jana Kotíka končí již za deset dní
Výstava Jana Kotíka koncí již za deset dní
"> Výstava Jana Kotíka koncí již za deset dní "> Jan Kotík "> Dílo Jana Kotíka "> Výstava Jana Kotíka
Kultura

Výstava Jana Kotíka končí již za deset dní

  • Vydáno13. března 2014
Ještě deset dní, tedy do 23. března 2014 můžete ve Veletržním paláci v Praze shlédnout retrospektivní výstavu Jana Kotíka. Do konce výstavy ještě proběhnou dvě komentované prohlídky.
Jan KotíkStudio Dotýkat se, zkoumat, hrát si... je prostor na začátku výstavy, kde můžete, inspirováni Janem Kotíkem, sami zkoumat možnosti „malířského plátna“ a přetvářet prostorový objekt – obraz, vytvářet obraz – reliéf z barevných lan a nebo přispět do společného díla inspirovaného malířským gestem s výraznou barevností.

Ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze mají návštěvníci příležitost prohlédnout si rozsáhlý výběr z díla Jana Kotíka ještě do 23. března. Doprovodný program pak nabízí mj. 15. března komentovanou prohlídku výstavy s umělcem Zbyňkem Baladránem, autorem architektonického řešení výstavy, a Ivou Mladičovou, autorkou koncepce retrospektivy, s níž proběhne i závěrečná komentovaná prohlídka 22. března.  

Retrospektivní výstava díla Jana Kotíka představuje výtvarný i teoretický odkaz, jehož fáze od počátku sedmdesátých let byla v českém prostředí doposud jen velmi málo známa, neboť autor žil v Západním Berlíně. Vystavený soubor sestávající z 250 děl zapůjčených z prestižních českých i německých veřejných institucí a od řady soukromých majitelů z České republiky, Německa a New Yorku, skýtá příležitost zhlédnout celek živé inteligentní tvůrčí výpovědi, pokrývající časový interval od druhé poloviny 30. let do závěru dvacátého století.
Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Národní galerie v Praze – Veletržní palác – stálá expozice Umění 19., 20. a 21. století

Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních dvou staletí. Od roku 2000 jsou zde vystavovány také sbírky umění 19. století.