Úvod > Aktuality > Dopřejte si výletní plavbu po řece Ohři

Dopřejte si výletní plavbu po řece Ohři

Vydáno 25. července 2019 Zážitky
V Lokti na Sokolovsku mohou zájemci kromě návštěvy hradu využít i projížďky lodí po Ohři. Tuto službu provozuje společnost Autobusy Karlovy Vary a loď jezdí mimo pondělí a čtvrtek každý den od 11 do 17 hodin.

Plavba po OhřiPlavbu po řece Ohři v Lokti je možné využít za příznivých povětrnostních podmínek denně mimo pondělí a čtvrtek, loď pluje od 11 do 16 hodin. Z lodi se vám naskytnou neobyčejné pohledy jak na řeku tak také na majestátní hrad Loket. Žádnou velkou říční loď však na Ohři nečekejte - kapitán Jan Ztejskar kormidluje malé plavidlo, které je schopno pojmout maximálně 11 osob.

Plavba trvá 20 až 25 minut, podle toho, jak rychle loďka jede a jaký vane vítr. Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 25 Kč a rodinná jízdenka vyjde na 125 Kč.

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket - impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Chebský hrad - jedinečná ukázka falce na našem území s unikátní dvojitou kaplí

Hrad typu císařské falce je jednou z nejvýznamnějších románských památek České republiky, k nejlépe dochovaným částem patří hradní kaple sv. Erharda a Uršuly a Černá věž, součást románského opevnění.