Úvod > Aktuality > Domažlický pivovar se pomalu mění na multifunkční centrum
Domažlický pivovar se pomalu mení na multifunkcní centrum
"> Domažlický pivovar se pomalu mení na multifunkcní centrum "> Ve spodní cásti objektu bude galerie, minipivovar s tanky, spilkou i varnou "> Do nového multifunkcního centra by se mela prestehovat také knihovna
Památky

Domažlický pivovar se pomalu mění na multifunkční centrum

  • Vydáno16. ledna 2015
Starobylý domažlický pivovar se postupně mění na multifunkční centrum. Už letos v létě by měl po rekonstrukci v budově v centru města stát areál s restaurací, knihovnou i výstavním sálem.
DomažliceV současné době probíhá oprava dvanáct metrů vysoké dominanty pivovaru v Domažlicích, zvané Hvozd. Nynější budovu tvoří pouze jediná místnost, která bude během rekonstrukce rozdělena do pěti pater.

Ve spodní části objektu bude galerie, minipivovar s tanky, spilkou i varnou, kam by mělo být vidět skleněnou podlahou restaurace v 1. patře. Návštavníci centra tak budou mít možnost vidět proces přípravy zlatavého moku. Minipivovar, který v opraveném areálu vznikne, má vyprodukovat tři tisíce hektolitrů piva za rok. Pokud vše půjde dobře, zlatavý mok by se mohl v Domažlicích vařit už v roce 2018. Mimoto zde vzniknou výstavní prostory, které se budou věnovat pivovarnictví i sklářství a chybět nebude ani sklářská pec a sál pro zhruba stovku lidí.

Do nového multifunkčního centra by se měla přestěhovat také knihovna, která zabere hned dvě patra. V podkrovních prostorech multifunkčního centra by měl vzniknout výstavní sál, ve kterém se plánuje zřídit stálá expozice připomínající bitvu u Domažlic a husitství.
Domažlice – chodské centrum

Domažlice – chodské centrum

Střediskem a kulturním centrem Chodska jsou Domažlice se svými památkami a dominantou města, náměstím Míru, s mírně nakloněnou válcovou šikmou věží gotického farního kostela. Navštívit můžete i další památky, např. Chodský hrad, muzea a galerii.

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

Muzeum Chodska na Chodském hradu s bohatými etnografickými sbírkami

V Domažlicích můžete navštívit Muzeum Chodska, které vám přiblíží nejen historii Chodska, ale představí také bohaté etnografické sbírky. Muzeum je nejstarším muzeem na Domažlicku a sídlí na Chodském hradu.