!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Na Dolní Moravě si užijete noční sáňkování
Na Dolní Moravě si užijete noční sáňkování
"> "> ">
Zimní sporty

Na Dolní Moravě si užijete noční sáňkování

Vydáno 30. prosince 2020
Dolní Morava je nový, moderní a architektonicky harmonický resort v nedotčené přírodě Králického Sněžníku, kam stojí za to přijet, i když nejezdí sjezdovky. Osvětlená sáňkařská dráha je totiž otevřena každý podvečer, a to až do soboty 2. ledna 2021. Užijte si večerní bobovačku a sáňkovačku na osvíceném svahu. Jezdí se zdarma!
sáňkování dolní moravaKaždý podvečer až do soboty 2. ledna připravili na Dolní Moravě zdarma pro všechny své návštěvníky večerní bobovačku a sáňkovačku na osvíceném svahu. Částečně osvícená sjezdovka Kamila nabízí v této poněkud pochmurné době parádní zábavu. Přijeďte se i vy vyřádit na pekáči, na bobech, sáních, na skiaplech či jen tak pobýt se svými přáteli na čerstvém vzduchu.

Hřejivé občerstvení, toalety, osvícená sjezdovka pro zimní radovánky na vás čekají každý den od 16 do 19 hodin ve Ski areálu Dolní Morava, a to až do soboty 2. ledna 2021.

V provozu je přes den navíc:
Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Sáňkařská dráha a večerní sáňkování na Dolní Moravě

Přijďte si užít jedinečný zážitek nočního sáňkování na osvětlené trati dlouhé 2,5 kilometru bez jediného kroku pěšky. Tuto trať najdete ve skiareálu Sněžník na Dolní Moravě. Čeká na vás skvělá zábava a zážitek pro lyžaře i nelyžaře.

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Mamutí horská dráha na Dolní Moravě

Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Horská dráha měří více než 3 kilometry a pyšní se 25 zatáčkami, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou či podzemním tunelem. V provozu je v zimě i v létě.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a naučná stezka Králický Sněžník

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a naučná stezka Králický Sněžník

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 - 1424 m. Znakem naučné stezky je silueta slůněte, která je neoficiálním symbolem Králického Sněžníku.