Úvod > Aktuality > Dokončení oprav na zámku Nový Hrad

Dokončení oprav na zámku Nový Hrad

  • Vydáno15. září 2010
Ústecký kraj začátkem září slavnostně ukončil rekonstrukci zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Zámek se stal v roce 2003 majetkem kraje, který do jeho oprav od té doby investoval více než 120 milionů korun. Poslední fáze oprav představovala opravy severního křídla zámku, věže, malovaných renesančních stropů a rekonstrukci zámeckých střech.

Zámek je již od roku 2008 částečně zpřístupněn návštěvníkům, ale pouze o první sobotě v měsíci a při zajímavých akcích během roku. Nyní by měl zámek sloužit k pravidelným prohlídkám, uloží se v něm také část sbírek Oblastního muzea v Lounech. Stále však na zámku ještě všechno hotové není. Řešit se tak má např. lepší možnost parkování.

Návštěvníci si během prohlídky prohlédnou např. opravenou věž, černou kuchyni, štukové a malované dřevěné stropy v zámeckých sálech nebo unikátní podzemní stáje.

Více informací:
Zámek Nový Hrad u Jimlína nově ožívá
 
V září 2010 byla slavnostně ukončena plánovaná rekonstrukce zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku. Zámek je od roku 2003 majetkem Ústeckého kraje, který do jeho oprav od té doby investoval více než 120 milionů korun. Zámek bude sloužit k prohlídkám, uloží se v něm také část sbírek Oblastního muzea v Lounech. Návštěvníkům se tak předvede např. opravená věž, černá kuchyně, štukové a malované dřevěné stropy v zámeckých sálech nebo unikátní podzemní stáje.