Úvod > Aktuality > Dobrodružství v tropech zažijete i v Česku
Dobrodružství v tropech zažijete i v Česku
">
Příroda

Dobrodružství v tropech zažijete i v Česku

 • Vydáno4. května 2011
Pojďte se plížit tropickým pralesem, ve kterém na vás čeká dobrodružství na každém rohu. Obklopí vás pestré rostliny a atmosféru tropů navodí vlhký vzduch. Poznání nových světů nabízí botanické zahrady.
 • Nejpestřejší sbírku exotických rostlin si prohlédněte v nejstarší botanické zahradě v České republice v Liberci.
 • Australskou buší, jihoamerickým pralesem nebo po stolových horách Venezuely se projděte v pražském skleníku Fata Morgana.
 • Nádhera a elegance subtropické vegetace vás omámí v zámeckém palmovém skleníku v Lednici. Za zmínku stojí několik set let staré cykasovité rostliny nebo jezírko uprostřed skleníku.
 • Co by kamenem dohodil a autem čtvrt hodiny dojel, je to z Prahy do Průhonického parku. Jeden z nejrozlehlejších parků v Evropě stojí za to navštívit zejména na jaře, oblíbený je koncem května, kdy kvetou rododendrony. Parkem vede 40 kilometrů upravených cest.
 
Do afrických savan je to z Prahy nebo Brna docela daleko, ale pokud chcete vidět exotickou přírodu, nemusíte hned nastupovat do letadla. České zoologické zahrady mají světovou úroveň a některá zvířata můžete i nakrmit nebo přispět na jejich život v zoo.
 • Nenechte si ujít komentované krmení nosálů či lemurů, jízdu na oslech nebo velbloudu a ukázku plazů v plzeňské ZOO. Nově zde otevřeli 14 pavilonů s mnoha zajímavými druhy zvířat.
 • Hned vedle ZOO byste v Plzni našli DinoPark. Unikátní zábavní i vzdělávací komplex zahrnuje statické i pohyblivé modely prehistorických zvířat ve skutečné velikosti. V místním 3D kině promítají vlastní filmy o historii naší planety.
 • Víte, jak zní šumění křídel desítek a stovek motýlů? Tenhle zážitek vám zprostředkuje tropický skleník dva kilometry od Františkových Lázní s názvem Motýlí dům. Motýlí sbírku můžete založit přímo na místě.
 • Zlínská zoologická zahrada je originálně rozčleněná podle kontinentů. Během návštěvy tak pohodlně stihnete procestovat Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku. Určitě se podívejte na expozici Etiopie, která prezentuje africkou vesnici s místními zvířaty.
 • V zoo Dvůr Králové máte neobyčejnou možnost stát se na jeden den ošetřovatelem. Na výběr jsou exotičtí ptáci, žirafy, ryby a plazi, šelmy a lemuři nebo nosorožci. Termíny bývají obsazené měsíce dopředu, jedná se o velmi populární atrakci.
 
Některá romantická a exotická místa v České republice vyrazí návštěvníkům dech. Nechte se ohromit antickými stavbami nebo minaretem schovaným uprostřed tajemného lesa.
 • Minaret a další podivuhodné stavby stojí za to navštívit v Lednicko-valtickém areálu. Minaret patří k největším podobným stavbám mimo islámský svět. Z jeho vrcholu je skvělý výhled po okolní krajině.
 • Lomům Velká a Malá Amerika nedaleko Prahy se přezdívá „český Grand Canyon“. Hluboká jezírka s křišťálově průzračnou vodou a prostředí, které tvořilo kulisu k řadě filmů, jsou skvělým tipem pro rodinný výlet. Cestou se můžete stavit na Karlštějně.
Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál – památky a příroda

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě zpřístupňuje turistům kromě rozlehlého parku několik památek, které zde zanechal slavný rod Lichtenštejnů. Kromě zámků v Lednici a ve Valticích najdete v parkově upravené krajině řadu drobných staveb.

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Zámecký palmový skleník v Lednici – užijte si teplo po celý rok

Nemusíte být zanícený biolog, ani vlastnit vysvědčení s jedničkou z přírodopisu, aby vás návštěva zámeckého skleníku Lednice nadchla. Expozice vás dostane svou bezprostředností, originalitou a autentičností.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Botanická zahrada v Liberci – nejstarší botanická zahrada v České republice

Botanická zahrada v Liberci – nejstarší botanická zahrada v České republice

Má nejpestřejší sbírky exotických rostlin, obsahující také unikáty: nejstarší kamelie v Evropě a nejdéle pěstovanou bonsaj v Evropě. Doménami zahrady jsou sbírky orchidejí, kapradin, broméliovitých rostlin a masožravých rostlin. K tradici patří i pavilon akvárií.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Průhonický park – zahrady s puncem UNESCO

Průhonický park – zahrady s puncem UNESCO

Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města – to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič.

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.