Úvod > Aktuality > Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Strážnicka
Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Str
">

Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Strážnicka

Vydáno 5. června 2019 Gurmánská turistika
Již 8. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2019. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů.
Putování po vinařských stezkách Strážnicka láká zájemce nejen na proslulé jihomoravské víno, ale i k seznámení se s místními památkami a zajímavostmi. Druhou červnovou sobotu, tedy 8. 6. 2019, jste zváni do Strážnice a okolí na putování po vinařských stezkách.

Na cyklisty a turisty čeká několik zastávkových míst. Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Kudy a kam se v sobotu pojede

Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Registrace účastníků je otevřena v sobotu 8. června od 9:00 do 11:00 hod. Na kole nebo pěšky budete moci objevovat krásu zdejších vinohradů a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Výlet bude zakončen tentokrát ve sklepní uličce Plže. Petrovští vinaři vám nabídnou svá vína k degustaci a připraví pro vás bohatý bohatý folklórní program. A samozřejmě tu můžete vyhrát i některou z cen v tradičním závěrečném slosování - třeba vína z regionu či dovolenou na vinařských stezkách.
Areál vinných sklepů Petrov - Plže u Strážnice

Areál vinných sklepů Petrov - Plže u Strážnice

Areál je tvořen jedněmi z nejstarších staveb lidové architektury v České republice. Horní areál slouží jako přírodní hlediště na nejstarší a nejhodnotnější sklepy. Najdete jej asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína.

Bašty u Veselské a Skalické brány ve Strážnici

Bašty u Veselské a Skalické brány ve Strážnici

Opevnění města Strážnice bylo vybudováno v době tureckého nebezpečí v 16. století, kdy byl hlavním vojenským velitelem Moravy jmenován Jan III. ze Žerotína. Ve Strážnici tak vznikly Veselská a Strážnická brána.

Strážnická vinařská stezka

Strážnická vinařská stezka

Trasa vede částečně Dolnomoravským úvalem, směrem na východ dosahuje k podhůří Bílých Karpat. Nejdelší úsek prochází zvlněnou Hluckou pahorkatinou. Klikatá, více než stokilometrová trasa pokrývá rozsáhlé území, jehož západní hranici tvoří Bzenec a Rohatec, na východě dosahuje až k Boršicím a Hluku.

Do Strážnice nejen za akcemi

Do Strážnice nejen za akcemi

Strážnice na jihovýchodní Moravě je známá jako kulturní město, kde se tradičně koná vyhlášený folklórní festival a řada významných kulturních akcí. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou se středověkým opevněním a řadou památek.

Další aktuality

18.9.
2020
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Jižní Morava | Gurmánská turistika
17.9.
2020
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jižní Morava | Gurmánská turistika
16.9.
2020
Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Jižní Morava | Příroda