Úvod > Aktuality > Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Strážnicka
Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Str
">
Gurmánská turistika

Do unikátní sklepní uličky v petrovských Plžích přivede cyklisty Putování po vinařských stezkách Strážnicka

  • Vydáno5. června 2019
Již 8. června proběhne další akce ze série Krajem vína 2019. Tentokrát se milovníci dobrého vína i nadšení sportovci sejdou ve Strážnici. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů.
Putování po vinařských stezkách Strážnicka láká zájemce nejen na proslulé jihomoravské víno, ale i k seznámení se s místními památkami a zajímavostmi. Druhou červnovou sobotu, tedy 8. 6. 2019, jste zváni do Strážnice a okolí na putování po vinařských stezkách.

Na cyklisty a turisty čeká několik zastávkových míst. Na kole nebo pěšky budete moci objevit krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Kudy a kam se v sobotu pojede

Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Registrace účastníků je otevřena v sobotu 8. června od 9:00 do 11:00 hod. Na kole nebo pěšky budete moci objevovat krásu zdejších vinohradů a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů v tradičních vinných sklípcích.

Výlet bude zakončen tentokrát ve sklepní uličce Plže. Petrovští vinaři vám nabídnou svá vína k degustaci a připraví pro vás bohatý bohatý folklórní program. A samozřejmě tu můžete vyhrát i některou z cen v tradičním závěrečném slosování – třeba vína z regionu či dovolenou na vinařských stezkách.
Areál vinných sklepů Petrov – Plže u Strážnice

Areál vinných sklepů Petrov – Plže u Strážnice

Areál je tvořen jedněmi z nejstarších staveb lidové architektury v České republice. Horní areál slouží jako přírodní hlediště na nejstarší a nejhodnotnější sklepy. Najdete jej asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína.

Bašty u Veselské a Skalické brány ve Strážnici

Bašty u Veselské a Skalické brány ve Strážnici

Opevnění města Strážnice bylo vybudováno v době tureckého nebezpečí v 16. století, kdy byl hlavním vojenským velitelem Moravy jmenován Jan III. ze Žerotína. Ve Strážnici tak vznikly Veselská a Strážnická brána.

Strážnická vinařská stezka

Strážnická vinařská stezka

Trasa vede částečně Dolnomoravským úvalem, směrem na východ dosahuje k podhůří Bílých Karpat. Nejdelší úsek prochází zvlněnou Hluckou pahorkatinou. Klikatá, více než stokilometrová trasa pokrývá rozsáhlé území, jehož západní hranici tvoří Bzenec a Rohatec, na východě dosahuje až k Boršicím a Hluku.

Do Strážnice nejen za akcemi

Do Strážnice nejen za akcemi

Strážnice na jihovýchodní Moravě je známá jako kulturní město, kde se tradičně koná vyhlášený folklórní festival a řada významných kulturních akcí. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou se středověkým opevněním a řadou památek.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura