Úvod > Aktuality > Do Slavkova míří nejlepší evropské živé sochy – vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka
Do Slavkova míří nejlepší evropské živé sochy – vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka
"> "> "> "> "> "> "> "> Na nádvorí zámku Slavkov ožije láska Romea a Julie
Zážitky

Do Slavkova míří nejlepší evropské živé sochy – vydrží až 20 hodin bez mrknutí oka

  • Vydáno19. května 2022
Jediný Mezinárodní festival živých soch a bodyart se letos uskuteční ve Slavkově u Brna, a to v sobotu 21. května 2022. Sjedou se zde desítky umělců z celého světa, aby představili, co všechno může dokázat lidské tělo i představivost.
živé sochyPo dvouletém odkládání se ve Slavkově uskuteční akce, která v Česku nemá obdoby. Zámek bude hostit 32 živých soch a 12 špičkových bodyart umělců, kteří budou své výtvory tvořit přímo před zraky diváků. Návštěvníci pak také mohou být součástí poroty soutěže o nejlepší živou sochu i výtvor body art.

zámeckém parku se představí například i mnohonásobně oceněný Antonio Santos „Staticman“ z Portugalska. Již 35 let je uznávaným matadorem v umění živých soch. Antonio pokořil šest světových rekordů – například za nejdelší dobu stání bez hnutí nebo nejpomalejší chůzi. Celých 9 let byl držitelem Guinnessova světového rekordu za výkon 20 hodin 11 minut a 36 sekund bez jediného pohybu. V parku budou k vidění živé sochy jako například Pirát, Bílý páv nebo výtvor „Still Emotion“ zachycující zamilovaný pár v momentě, kdy hoch odchází do napoleonských válek. V Body art zóně zase můžete vidět při práci jedinou českou vítězku mistrovství světa World Bodypainting Festival.

živé sochyFestival bude rozdělen do dvou zón – živé sochy a bodyart. Závěrečné defilé se uskuteční v čase od 16:00 do 17:00 hodin, kdy budou také vyhlášeny výsledky soutěže. Kromě samotného umění s lidským tělem budou k vidění také kostýmy, výstava obrazů a jejich tvorba přímo na místě. V bodyart zóně uvidíte airbrush a UV techniky, a také budete mít unikátní možnost pozorovat umělce přímo při práci. Diváci nakonec zvolí vítěze v kategorii "Živá socha" a v kategorii "Bodyart". Samozřejmostí bude pak food zóna, dětská zóna a doprovodný program pro děti i dospělé. Vstupné na místě stojí pro dospělé, seniory a děti nad 3 roky 150 Kč, ZTP a děti do 3 let mohou přijít zdarma, rodinné vstupné vyjde na 450 Kč.
Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.