Úvod > Aktuality > Lednové lyžování je ve Skiareálu Lipno výhodnější

Lednové lyžování je ve Skiareálu Lipno výhodnější

Vydáno 8. ledna 2019 Zimní sporty
V okolí Lipna to nyní vypadá jako v zimní pohádce. Všude hromady sněhu a vynikající podmínky na sjezdovkách i v běžeckých stopách. Navíc v neděli skončily vánoční prázdniny v Rakousku, Německu a Holandsku, a proto se lyžuje bez čekání na poloprázdných sjezdovkách. Navíc si můžet elednovou lyžovačku užít výhodněji s kartou hosta.
Ski areál LipnoSjezdovky jsou ve Skiareálu Lipno perfektně upraveny a lyžuje se na více jak 6 km sjezdových tratích. Otevřené jsou sjezdové tratě Jezerní, Spojovací, Dámská, sjezdovka lišáka Foxe, Školní, Vyhlídka a výukové hřiště Fox park. Následovat budou další tratě.

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 12,2 km. Aktuálně na sjezdovkách leží 40 - 70 cm, nově připadlo 5 cm prachového sněhu. Teploty se drží pod -1°C.
 

Leden na Lipně výhodněji

Lyžování na LipněNa Lipně si lednovou lyžovačku užijete výhodněji s kartou hosta Lipno.card. Od 5. 1. do 1. 2. získáte 20% slevu na 2 a vícedenní skipas. Kartu hosta získáte u smluvních ubytovatelů zdarma nebo si ji můžete zakoupit v Infocentru Lipno za 149 Kč. Ušetřete například 2.000 Kč při koupi 5denního skipasu pro čtyř člennou rodinu.

Pokud vám nebude stačit lyžování přes den, můžete využít i večerní lyžování na osvětlené Jezerní sjezdovce od 18 - 21 hodin. S Lipno.card máte k 3 a vícedennímu skipasu slevu na večerní lyžování 50%.
 

Na běžky lákají upravené stopy

běžky lipno loukyNa své si zde přijdou také milovníci běžeckého lyžování. Strojově se upravuje 40 km běžeckých stop, které vedou nádhernou šumavskou krajinou. Středně náročné běžecké stopy pro klasický styl i bruslení se táhnou mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem okolo Alpské vyhlídky pod vrcholem Kaliště (993 m). Najdete zde hned několik okruhů s členitým terénem, který nabízí spíše táhlá a delší stoupání, příjemné rovinky a také rychlejší sjezdy. Většina běžeckých stop v areálu Lipno nad Vltavou - Frymburk je ukryta před větrem v lese a tyto běžecké stopy jsou vhodné spíše pro pokročilejší běžkaře. Běžecké stopy jsou propojeny s běžeckým areálem na frymburských loukách. Ideální nástup na běžeckou trať je přímo u fotbalového hřiště v Lipně nad Vltavou.
Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.