Úvod > Aktuality > Do Prahy přijíždí kapela Cranberries
Do Prahy přijíždí kapela Cranberries
">

Do Prahy přijíždí kapela Cranberries

  • Vydáno25. listopadu 2012
The Cranberries jsou po 10 letech zpět a v původní sestavě. Irská čtyřčlenná skupina v čele s jedinečnou Dolores O’Riordan, která mnohokrát ovládla nejvyšší příčky hitparád s hity jako „Linger“, „Dreams nebo „Zombie“, vydala po 10 letech nové studiové album „Roses“. K této příležitosti Cranberries vyrazili na nové světové turné, v rámci něhož zavítají také do pražské Tipsport Arény.
Prodali více než 30 milionů desek, vydali 8 veleúspěšných rádiových singlů a 4krát se umístili v prestižním žebříčku „Top 20 Billboard Albums“. Hráli před miliony fanoušků po celém světě, několikrát dokonce i před Papežem. Zdobili obálky nejslavnějších světových časopisů a účastnili se prestižních talkshow. Po několikaleté pauze, ve které se věnovali svým rodinám, se s obrovským elánem vrací s novou, již v pořadí šestou, studiovou deskou.
 
Nová éra kariéry Cranberries začala v roce 2010, kdy se vydali na vzpomínkové turné po celém světě. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané a sklidily ohromný divácký úspěch. Během tohoto turné celá kapela vymýšlela nové hudební nápady a melodie, kterými by mohli oživit svůj repertoár.
 
Výsledkem je album „Roses“, které obsahuje 11 zcela nových písní. Ty se opět nesou v jejich tradičním duchu, oplývají originálními melodiemi a skvělým akustickým zvukem. Dostatek prostoru získávají také vyzrálé texty zkoumající různé okamžiky a zvraty nevyzpytatelné životní cesty člověka.
 
Cranberries v nové desce neexperimentovali, přinesli opět to, co je před lety proslavilo a čím jsou unikátní. Nevtíravé pohodové melodie, které pohladí po duši, spojené s výjimečným hlasem Dolores O’Riordan, který během několika měsíců udělal ze začínající irské kapely celosvětový fenomén.

Předskokankou koncertu bude populární slovenská zpěvačka a bývalá členka skupiny Peha Katarína Knechtová. Jedna z nejvýraznějších zpěvaček slovenské hudební scény si již spolupráci s irskou čtyřkou vyzkoušela na bratislavském koncertu, kde v jim v říjnu 2012 aplaudovala až po střechu zaplněná Incheba Aréna.
 
Svým comebackem Cranberries zaplňují díru v žánru akustického rocku, která tam po nich před lety zůstala. Nikdo totiž nedokázal přijít s tak originálními melodiemi a celkovým hudebním projevem, aby Cranberries mohl plnohodnotně nahradit. Přijďte se i vy podívat 30. listopadu 2012 do pražské TIPSPORT ARÉNY na návrat této hudební legendy, která v Praze vystoupí po více než 10 letech.