Úvod > Aktuality > Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu
Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu
"> "> "> "> Ochutnávka tradicního výcepního piva
Gurmánská turistika

Do pivovaru Starobrno se můžete podívat i o víkendu

  • Vydáno15. února 2020
Pivovar pod hradem Špilberk se svými historickými budovami je vyhledávanou turistickou atrakcí. Příležitost prohlédnout si pivovar Starobrno máte i o víkendu. Každou sobotu v 11:00 a 13:00 hodin a v neděli ve 14:00 a 15:00 hodin probíhají exkurze s kvalifikovaným průvodcem bez předchozí objednávky. Pro výpravy nad 10 lidí je ovšem nadále nutné objednat exkurzi předem. Během hodinové prohlídky navštívíte nejdůležitější provozní části pivovaru, včetně varny a linky na vyfukování, plnění a balení Maxilahví ze speciálního pivního plastu. Dozvíte se o všech fázích výroby piva a postupech, díky kterým se české pivo proslavilo ve světě.
StarobrnoNávštěvníci uvidí prostory starých spilek a stávající prohlídku bude doplněna o nové informační panely. Exkurze pivovaru začíná venku před varnou, kde si všichni zájemci vyslechnou od kvalifikovaného průvodce zajímavosti z historie pivovaru.

Další kroky návštěvníků pak vedou přímo do „srdce“ pivovaru, do varny. Ta starobrněnská ve své současné podobě funguje od roku 2008 a řadí se mezi nejmodernější podniky svého druhu v Evropě. Právě ve varně se všichni zájemci dozvědí, z čeho a jak se pivo vaří, a získají tak zajímavé informace jak k používaným surovinám, tak k varnému procesu.


Ochutnávka v restauraci a pivovarská prodejna

Starobrno pivovarVzorky jednotlivých surovin si přitom mohou na místě prohlédnout. Při zhruba hodinové prohlídce nechybí také ukázka prostor obřích tanků, v nichž pivo kvasí. Na závěr je pro vás připravena ochutnávka piva v Pivovarské restauraci.

Pivovarská prodejna nabízí bohatý výběr pivních suvenýrů a dárkových předmětů. Koupit si zde můžete rovněž všechna piva, která se v pivovaru vyrábějí. K těm nejznámnějším patří Starobrno Medium, Starobrno Tradiční a Hostan Hradní. Základní vstupné je 150 Kč (v ceně je zahrnuta exkurze a degustace).
Pivovar Starobrno – pivo s moravským srdcem

Pivovar Starobrno – pivo s moravským srdcem

Starobrno má v současnosti výsadní postavení na jižní Moravě a přestože opravdové začátky pivovaru je těžké určit, sahají zřejmě až do 14. století. Starobrněnské pivo je vyráběno z těch nejkvalitnějších surovin a sládci mu věnují maximální péči.

Další aktuality

24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
19.9.
2022
Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Klasická hudba oživí Lednicko-valtický areál

Jihomoravský kraj | Kultura