Úvod > Aktuality > Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem
Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem
"> "> ">
Kultura

Děti rozzáří Luhačovice písní a tancem

  • Vydáno12. září 2019
Největší a nejkrásnější moravské lázně ožijí od pátku 13. do neděle 15. září 2019 již 27. ročníkem Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem Luhačovice. Na Východní Moravu míří děti ze Slovenska a různých koutů České republiky.
Dětské soubory se svým pestrým a barevným třídenním programem Mezinárodního festivalu Písní a tancem roztančí a rozezpívají celé Luhačovice.

Myšlenka založit mezinárodní festival dětských folklorních souborů v Luhačovicích se zrodila v záměrech Folklorního sdružení České republiky v roce 1992 při příležitosti oslav 400. výročí narození Jana Amose Komenského. Snahou pořadatelů bylo od počátku vytvořit příležitost k setkávání dětských folklorních souborů z Čech, Moravy a Slezska se soubory z dalších zemí, k jejich vzájemnému poznávání a navazování přátelských vztahů.

Hlavním programovým dnem bývá sobota, kdy se koná na Lázeňském náměstí v Luhačovicích hlavní festivalový program. Sobota bývá také příležitostí ke společenskému setkání organizátorů festivalu s vedoucími zúčastněných souborů, představiteli města, spolupořadatelů a hostů festivalu. Letošní program 14. 9. 2019 je věnován 30. výročí úmrtí básníka Jana Skácela. Po folklorním programu následuje celostátní vyhlášení výsledků soutěže Vesnice roku 2019.

Součástí festivalu bude i lidový jarmark na Lázeňském náměstí či krojový průvod (od pošty na Lázeňské náměstí, v neděli od 14:15 hodin). Za nepříznivého počasí se programy konají v MěDK Elektra Luhačovice.
Vincentka – poznejte léčivé účinky luhačovické minerálky

Vincentka – poznejte léčivé účinky luhačovické minerálky

Nejznámějším luhačovickým pramenem je Vincentka. Vděčí za to především tomu, že byl až do roku 1991 jediným místním pramenem, který se plnil do lahví. Vyvěrá za kolonádou, kde je jímán v osmimetrové studni.

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice – nejoblíbenější lázně na Moravě

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně České republiky a nejnavštěvovanější lázně Moravy s více než 300 let trvající lázeňskou tradicí. Luhačovice jsou pravým místem k celoroční relaxaci a aktivnímu odpočinku s pestrými možnostmi kulturního i sportovního vyžití.

CHKO Bílé Karpaty – louky plné orchidejí

CHKO Bílé Karpaty – louky plné orchidejí

Chráněná krajinná oblast Bílé Karpaty byla zřízena dne 3.11. 1980 na území okresů Hodonín, Uherské Hradiště a Gottwaldov (dnes Zlín). Bílé Karpaty patří díky rozsáhlým loukám k nejcennějším lučním biotopům Evropy a jsou studijní plochou světového významu.

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích slouží veřejnosti již přes sto let. Je vyhledávaným místem návštěvníků zdejších lázní a nedílnou součástí kulturního života Luhačovic.

Další aktuality