Úvod > Aktuality > Přijeďte do Protivína za největším krokodýlem v České republice
Přijeďte do Protivína za největším krokodýlem v České republice
"> "> "> ">
Příroda

Přijeďte do Protivína za největším krokodýlem v České republice

  • Vydáno2. března 2019
Krokodýlí zoo v Protivíně má otevřeno i v březnu. Prohlídky se konají v zimním období každý den od 10 do 16 hodin. Každý víkend zde uvidíte krmení krokodýlů kubánských, nejagresivnějšího druhu ze všech krokodýlů na světě. Skupina 21 krokodýlů kubánských vám předvede, jak se umí poprat o kořist. Tím však podívaná nekončí! Ve stejný čas dochází i na krmení "Golema"! Největší krokodýl v České republice, téměř pětimetrový samec krokodýla mořského, se se svou kořistí nemazlí, nevěříte? Přijďte se podívat!
Krokodýl gaviálUžijte si rané jaro s krokodýly! Od počátku ledna 2019 probíhá o víkendech pravidelná Golem show – krmení krokodýla mořského Golema, největšího chovaného krokodýla mořského v Evropě. Zároveň probíhají i ukázky krmení největší skupiny krokodýlů kubánských v Evropě.

V neděli 3. března můžete zhlédnout Golem show v 11:00 a krmení krokodýlů kubánských ve 14:00 hodin.

KrokodýlPři návštěvě Zoo v tomto období můžete být svědky i unikátní podívané v České republice a to páření různých druhů krokodýlů (např. kubánských nebo filipínských). Mimo to se můžete těšit na opravdové rarity mezi krokodýli – jako jediný na světě zde žije Afrodita - bílý gaviál sundský. Největším chovaným krokodýlem v ČR je již zmíněný Golem – měří 4,6 m a váží 500 kg! Čambal a Ganga jsou zase jediný chovný pár indických gaviálů v Evropě.

Krokodýlí Zoo v Protivíně je otevřena denně od 10:00 do 16:00, poslední prohlídka probíhá v 15:30 hodin. Vstupné pro dospělého stojí 200 Kč, děti od 3 do 15 let zaplatí 140 Kč, důchodci a senioři 160 Kč.
Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře – světově uznávaného výtvarníka a básníka.