Úvod > Aktuality > Do jesenických lázní přiletí čarodějnice
Ohen bude zapálen v 18:30
"> Ohen bude zapálen v 18:30 "> Pobaví se malí i velcí "> Carodejnice v lázních Jeseník
Zážitky

Do jesenických lázní přiletí čarodějnice

  • Vydáno28. dubna 2014
Poslední dubnová noc je od pradávna magická. Někde se otevíraly jeskyně a podzemní sluje s ukrytým pokladem, jinde se slétaly čarodějnice na své reje. Největší dostaveníčka čarodějnic, a to nejen na Jesenicku, se prý děla o Filipojakubské noci na Petrových kamenech v Jeseníkách. Letos se staletá tradice mění. Tentokrát se čarodějnice z Českého i Polského Slezska, malé, velké, mladé i stoleté, bez koštěte i ty, které jsou „in“ a jdou s dobou, potkají v Priessnitzových lázních v Jeseníku.

Tajemná Filipojakubská nocProgram začne pozvolna dvě hodiny po poledni, kdy přítomné na lázeňském hřišti přivítají Iva a Luděk, přichystané kolotoče nebo skákací hrad. Ty sportovněji založené čarodějnice, a možná i čarodějové a černokněžníci z obou stran hranice jistě nepohrdnou bungee jumpingem. Zvídavé naopak čeká prohlídka lázní s průvodcem, při které se dozvědí jistě mnoho zajímavostí a také zavítají do hrobky zakladatele lázní Vincenze Priessnitze.

A pak to propukne! Se čtvrtou hodinou odpolední se rozpoutá skutečný rej masek. Rej doplní hudební vystoupení českých i polských kapel.

Se západem slunce bude také zapálena hranice na ochranu před zlými duchy a démony a bude představena tradice pálení čarodějnic. Malou odměnou pro všechny zúčastněné bude ohňová show.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.