Úvod > Aktuality > Do jarní zoo lákají mláďata i nová expozice
Do jarní zoo lákají mládata i nová expozice
"> Do jarní zoo lákají mládata i nová expozice "> Mláde zebry v Zoo Jihlava "> Zoo Jihlava je otevrena každý den vcetne víkendu a svátku "> Matka Suma témer každý den vynáší své mesícní mláde do vnitrní ubikace "> Mládata lamy guanako
Příroda

Do jarní zoo lákají mláďata i nová expozice

  • Vydáno6. května 2013
Nejen nedávno otevřená expozice Australské farmy s novými druhy zvířat, ale i jarní mláďata čekají na návštěvníky v jihlavské zoo. Kromě kůzlátek koz kamerunských v africké vesnici Matongo a jehňátek ovcí valašských, která se přestěhovala do nové australské expozice, jsou k vidění například dvě mláďata u lam guanako.
Mládě tygraSamička se v Zoo Jihlava narodila už 9. ledna, mladší sameček 16. dubna. Mládětem se chlubí také zebry damarské – malý hřebeček spatřil světlo světa 10. dubna. První krůčky už podniká také malý lemur kata, narozený 10. března a na ostrov se s rodiči vydávají i dvojčata lemurů černých (narozena také 10. března).

Raduje se i tříletý sameček pandy červené, který se po dvou letech strávených v Jihlavě dočkal partnerky. Roční samička Nangwa přicestovala 13. dubna z belgické Zoo Plackendael. Obývají společný výběh naproti asijské zahradě vedle levhartů a pokud si padnou do oka, mohli by se chovatelé v Jihlavě dočkat mláďat. Rušno je také v pavilonu šelem u expozice tygrů sumaterských – matka Suma téměř každý den vynáší své měsíční mládě do vnitřní ubikace na obdiv návštěvníkům. Malý tygřík zatím neurčeného pohlaví se narodil 28. března, v jihlavské zoo po dlouhých dvaceti letech.

Zoo Jihlava je otevřena každý den včetně víkendů a svátků, od května se prodlužuje otevírací doba od 8:00 do 18:00 hodin.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.