Úvod > Aktuality > Skiareál Rokytnice nad Jizerou v sobotu otevře modrou sjezdovku z Lysé hory
Skiareál Rokytnice nad Jizerou v sobotu otevře modrou sjezdovku z Lysé hory
"> "> ">

Skiareál Rokytnice nad Jizerou v sobotu otevře modrou sjezdovku z Lysé hory

Vydáno 17. ledna 2020 Zimní sporty
Skiareál Rokytnice nad Jizerou chystá na sobotu 18. ledna 2020 spuštění provozu modré Turistické sjezdovky z vrcholu Lysé hory. Ta se měla otevřít již minulý týden, avšak zabránil tomu vytrvalý déšť a jižní vítr. Nyní mrazivé noci dovolily vyrobit technický sníh a snad i během víkendu napadne trocha sněhu přírodního. Lyžující veřejnost se tak může těšit, že od této soboty bude k dispozici nejdelší sjezdovka v Čechách.
rokytniceDvě mrazivé noci ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou umožnily opět výrobu technického sněhu, který v letošním velmi proměnlivém počasí v lyžařských areálech nahrazuje přírodní sníh. Před týdnem vytrvalý déšť a teplý jižní vítr zabránil otevření modré sjezdovky z vrcholu Lysé hory, která ztratila již připravenou dostačující vrstvu sněhu. Pracovníkům skiareálu se podařilo svypětím všech sil a dostupných prostředků konečně připraviti vrchní partie modré sjezdovky a „Slalomáku“, a tak se lyžující veřejnost může těšit, že od této soboty 18. ledna 2020 bude k dispozici nejdelší sjezdovka v Čechách.

Lysá hora KrkonošePro lyžaře a snowboardisty budou i nadále připraveny zvýhodněné ceny skipasů, které si mohou návštěvníci objednávat online. Skipas si potom mohou osobně vyzvednout v pick-up boxu ve vestibulu odbavovací budovy lanovky Horní Domky, a to pomocí potvrzovacího QR kódu.

Lanovka Lysá hora A5 bude uvedena do neomezeného provozu pro lyžaře a snowboardisty již tuto sobotu 18. 1. 2020 od 8:15 do 16:00 hod. Otevřena bude modrá sjezdovka 1 a část sjezdovky Slalomák 3. Dále bude v provozu lanová dráha Horní Domky A1 a vlek Kaprun II. s přilehlými sjezdovkami od 8:00 do 16:00 hodin.
 

Běžkaři se lanovkou svezou jen ráno a odpoledne

Krkonoše běžkyProvoz pro pěší a běžkaře bude možný před první jízdou 7:50 – 8:00 hodin a po poslední jízdě 16:00 –16:10 hod. Právě lanovou dráhu Lysá hora hojně využívají běžkaři k dopravě na hřebeny Krkonoš. Z vrcholu mohou pokračovat přes horu Kotel buď na Dvoračky nebo k Labské boudě (letos je však zavřená), nebo na druhou stranu směrem na Ručičky, Krakonošovu snídani a Harrachov.
Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu v Rokytnici nad Jizerou

Lanovka na Lysou horu, která byla vystavěna v roce 1996 je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP. Její konečná stanice v nadmořské výšce 1.315 m je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu. V letním období je tato lanová dráha mimo provoz.

Skiareál Rokytnice nad Jizerou - Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Rokytnice nad Jizerou - Lyžování pro celou rodinu

Skiareál Horní Domky, který se rozkládá v Horní Rokytnici n. J. na jižních svazích Lysé hory, nabízí 2 lanovky, 6 vleků a 14,5 km sjezdovek všech obtížností (modrá, červená, černá). Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se rovná k nejlepším lyžařským střediskům v ČR.

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora v Krkonoších

Lysá hora (1344 m.n.m.) se nachází zhruba 4 km severovýchodně od zimního střediska Rokytnice nad Jizerou. Z Rokytnice míří k vrcholu sedačková lanovka. Ve výše 1310 m je položena její horní stanice. Lanovka je součástí ski areálu Rokytnice nad Jizerou a v provozu je v zimním i letním období.

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov v Rokytnici nad Jizerou

Skiareál Studenov se rozkládá v nadmořské výšce 620 – 933 m n. m. Je dostupný z centra Rokytnice nad Jizerou a je oblíben díky svým mírným a širokým svahům především u rodin s dětmi a u začínajících snowboardistů. Jsou zde dva kotvové vleky, poma a dětský tyčový vlek.

Skialpinistické trasy okolím Rokytnice nad Jizerou

Skialpinistické trasy okolím Rokytnice nad Jizerou

Pro vyznavače skialpinismu, telemarku či snowboardingu připravila Správa KRNAP ve spolupráci s Českou asociací horských vůdců (ČAHV) a Horskou službou osm nových skialpinistických tras, které vedou jak po turistických značených cestách, tak také mimo ně.