Úvod > Aktuality > Do historie se vydejte s Emilem Škodou!
Do historie se vydejte s Emilem Škodou!
"> "> ">
Kultura

Do historie se vydejte s Emilem Škodou!

  • Vydáno12. listopadu 2012
Od poloviny listopadu si pro své návštěvníky a příznivce připravila plzeňská Techmania další novinku. Zcela nový program zábavnou formou představí historii a vývoj regionální techniky tak, jak ji většina z nás nezná. Zhruba půlhodinový program vás provede od počátků plzeňské Škodovky až do dnešních dnů: Kromě základních faktů představí také zajímavé technické kuriozity.
Program nazvaný Do historie s Emilem Škodou je koncepčně dílem zaměstnance Techmanie Erika Krejčího. Ten jen vystavěl jako originální příběh vyprávějící o historii regionální techniky na příkladu několika technických unikátů, jimiž se plzeňské science center pyšní: návštěvníci se tak seznámí např. s parním strojem MARX z roku 1909, v jehož osudu se věrně odrazily i politické dějiny 20. století.
 
Součástí programu je představení dvou lokomotiv, které jsou jedinými zástupci svého druhu: nejstarší elektrické lokomotivy vyrobené ve Škodovce, tzv. ŠKODA 2ELo z roku 1928, a první lokomotivy na světě s karoserií ze skelného laminátu, tedy ŠKODA 32E.

Poznejte historickou techniku i vy! Čeká na vás originální příběh o historii a vývoji regionální techniky, jejž zná jen málokdo…

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.