Úvod > Aktuality > Veletrhy GO a Regiontour se blíží do Brna
Veletrhy GO a Regiontour se blíží do Brna
"> "> "> "> "> "> "> "> "> Výstavište Brno "> Veletrh GO a Regiontour se uskutecní ve dnech 16. do 19. ledna "> Veletrhy GO a Regiontour budou plné zážitku a chutí

Veletrhy GO a Regiontour se blíží do Brna

Vydáno 14. ledna 2020 Zážitky
My Češi máme pověst náruživých cestovatelů a rádi vyrážíme jak za odpočinkem, tak za poznáním nebo zajímavými zážitky. Ať už na svých cestách hledáte cokoli, vždycky potřebujete kvalitní informace. Ty nejautentičtější vám opět nabídnou tradiční veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour, které se v Brně konají od 16. do 19. ledna 2020. Čeká vás zde nejen spousta inspirace, ale také gastronomický festival, atraktivní doprovodný program s cestovatelskou tematikou a navíc možnost vyzkoušet si některé volnočasové aktivity na vlastní kůži.
Veletrh RegiontourVeletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour chystají hned několik tipů pro všechny cestovatelské nadšence. Naplánovat si lze cestu po celé České republice, sousedního Slovenska, ale také do vzdálenějších koutů světa. První den 16. ledna 2020 patří odborníkům, další tři dny bude brněnské výstaviště otevřeno pro všechny zájemce.

Na veletrhu Regiontour se stejně jako v minulých letech představí nejen všechny turistické regiony České republiky, ale také zástupci blízkých turistických oblastí ze Slovenska a Maďarska, Polska a dalších zemí.

RegiontourNa veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest, mezinárodní soutěž Gastro Junior Brno - BidvestCup a GO Kamera - festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. Z první ruky se v Brně dozvíte o novinkách pro letošní turistickou sezonu. Ve čtvrtek 16. ledna jsou veletrhy přístupné odborníkům, od pátku do neděle pak široké veřejnosti. Jen pár kliknutí vás dělí od aktuálních informací o veletrzích GO a Regiontour. Získáte je v aplikaci BVV, která je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS.

Otevřeno je od 10 do 18 hodin, pouze v neděli 19. ledna se brány výstaviště uzavřou již v 16 hodin. Vstupné bude stát v pátek a sobotu 180 korun, v neděli 140 Kč. Zlevněné vstupné přijde na 140 Kč (v neděli není zavedeno) a rodinné na 280 Kč.
 

Co nevynechat na veletrhu GO a Regiontour 2020?

RegiontourDo veletrhů se prolne hned několik témat. Jedním z nich je aktivní dovolená, která lidem přiblíží například dovolenou na vodě. Chybět nebudou tipy, co vše je pro „vyjetí na vodu“ udělat, ale ani výstava samotných lodí či simulátory a trenažéry. Pro adrenalinové nadšence bude připravena propracovaná lezecká stěna. Program se dotkne také dovolené na kolech či karavanem.

Na své si přijdou i milovníci kultury a relaxace. Cestování je ovšem spjaté také s ochutnáváním nejrůznějších pochutin. Návštěvníci se mohou těšit na regionální potraviny, ale také třeba na exotickou gastronomii a zahraniční speciality.

Pavilon P několikrát okoření vystoupení thajských tanečnic a na sobotní 14. hodinu je připravena lekce vaření thajských jídel. Letošním hlavním partnerem cestovatelských veletrhů se stalo právě Thajsko.
 

Celý svět za čtyři dny

slovinskoNení daleko a okouzluje dovolenkáře i aktivní turisty. Tak by šlo charakterizovat překrásné Slovinsko. Pokud chcete být „teď hned u moře“, tak slovinský Piran nebo Portorož jsou na dosah za pouhých šest sedm hodin cesty autem, ještě blíž jsou majestátní Julské Aply se svým nejvyšším vrcholem Triglav. Ve Slovinsku najdete úchvatné jeskynní systémy Postojna či Skočjanske jame, zejména v těch druhých máte pocit, že jste se dostali do Tolkienovy Morie. A špičkové termální lázně, jejichž minerálních vod si vážili už starověcí Římané, jsou třešinkou na dortu. 

KubaSlunce, písek, rum a hříšná salsa. Hádáte správně, řeč je o Kubě. Že tento latinskoamerický ostrovní stát nabízí mnohem víc, si potvrdíte i na lednovém festivalu GO na brněnském výstavišti. Dozvíte se třeba, že vyjet na Kubu je bezpečná a neotřelá volba pro dovolenkovou destinaci. Příležitostí k cestování je na Kubě dost a autentické krásy nadchnou každého: Pohostinnost kubánského národa a rozmanitost kulturních, muzeologických a historických možností, jak trávit čas. Zajímavé jsou i neporušené architektonické památky řecko-římských farností. A kdo by odolal jemnému písku na plážích a čisté vodě?

Dominikánská republikaUsměvaví lidé, nádherná příroda, kouzelné pláže, rum a dny plynoucí v rytmu bachata či merengue. Dominikánská republika je turistickým magnetem a její zástupci opět nebudou chybět na veletrzích GO a Regiontour. Kromě expozice se novinky dozvíte také ve dvou speciálních blocích Dominikánská republika – To se mi líbí! Připraveny jsou na pátek ve 14:30 a na sobotu v 15:30.

Češi hory milují a stále častěji se za nimi vydávají do Švýcarska. Země nabízí nezapomenutelné zážitky, neobyčejnou rozmanitost turistických cílů na malé rozloze a mnohdy také velmi atraktivní nabídky. Při dobrém plánování vás dovolená v zemi čokolády, sýrů a majestátních hor nemusí vyjít výrazně dráž než jinde. Tipy ze Švýcarska vám pracovníci agentury Switzerland Tourism prozradí například v sobotu v 15:00 v pořadu Švýcarsko s dětmi.

Holandsko loďJaké je poznávání „země tulipánůz lodní paluby, prozradí společnost Dutch Masters se svým projektem Holandsko na lodi. Zájemci si půjčí loď a v Nizozemí si ji pak i sami řídí. Expozici poznáte hravě – bude u ní stát devítimetrová motorová loď, kterou si zájemci mohou prohlédnout zevnitř i zvenčí. Hlavně děti se zabaví výukou vázání lodních uzlů. Jak taková projížďka Holandskem vypadá, poznáte taktéž díky besedám, které jsou na pódium v pavilonu P naplánovány na páteční 14. hodinu a v neděli na 13:45.

Lodí můžete proplouvat i kolem norského pobřeží a jak říká kapitán Miloš Jahoda z Aurayacht, jsou do doslova mentální lázně. O kouzlo norské Arktidy povykládá v sobotu v 10:30, návštěvníci se mohou těšit na úchvatnou komentovanou slideshow.

TanzanieZnačná pozornost se letos soustředí na Afriku. Komplexní nabídku nabídne Tanzánie, na GO zamíří oficiální tanzanská centrála turistického ruchu. Poznáte národní park Serengeti nebo rokli Olduvai, kde byly nalezeny kosterní pozůstatky jednoho z nejstarších předchůdců člověka. Ale nejen pradávnou historii a přírodní divadlo v podobě ohromného množství divoké zvěře tato atraktivní země nabízí. Černý kontinent je doménou cestovní kanceláře Grand Afrika. Zájemci se mohou v neděli 19. ledna od 11:30 také těšit na spoustu krásných fotografií, Afrikou vás provedou i cestovatelé Tomáš Poláček, horolezec Radek Jaroš nebo členové projektu Busny.
BVV - Brněnské výstaviště

BVV - Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Další aktuality

8.7.
2020
10 tipů na moderní vinařství ve vinicích

10 tipů na moderní vinařství ve vinicích

Jižní Morava | Gurmánská turistika
7.7.
2020
Za vínem ideálně do Podyjí

Za vínem ideálně do Podyjí

Jižní Morava | Gurmánská turistika