Úvod > Aktuality > Dny Ohře v Terezíně na lodi, kole, v plavkách i běžeckých botách
Dny Ohre v Terezíne
"> Dny Ohre v Terezíne "> Dny Ohre v Terezíne "> Dny Ohre v Terezíne
Letní sporty

Dny Ohře v Terezíně na lodi, kole, v plavkách i běžeckých botách

  • Vydáno26. června 2014
Na víkendových Dnech Ohře zažijete spoustu zábavy, pohybu a dobrodružství. Kromě hlavního triatlonového závodu nebo vyjížďky na kole se můžete svézt na čtyřkolce, zahrát si volejbal, nebo si prohlédnout ukázky historických řemesel.

Hlavní akcí celého víkendu je Terezínský triatlon, který proběhne v areálu Sboru dobrovolných hasičů v Terezíně. V programu akce jsou také jízdy na čtyřkolce, volejbal, prohlídky ukázek historických řemesel a nejen to.

Dny Ohře 2014 startují už v pátek 27.6., během soboty se uskuteční několik dalších sportovních akcí i koncerty a divadelní představení. Program zakončí nedělní prohlídka golfového hřiště v rámci Dne otevřených dveří areálu na Terezínské kotlině.

 

 

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Ohře – Vodáckou stezkou do Karlových Varů i Slavkovského lesa

Čtvrtá nejdelší řeka na našem území pramení v Bavorsku v přírodní rezervaci Smrčiny. Protéká historickou částí města Cheb a chebskou pánví pokračuje v meandrech až do Kynšperka nad Ohří. Ohře obtéká obloukem hrad Loket a vtéká do CHKO Slavkovský les.

Malá pevnost s Národním hřbitovem Terezín

Malá pevnost s Národním hřbitovem Terezín

Malá pevnost Terezín fungovala v letech 1940–1945 jako věznice pražského gestapa. Roku 1994 byla v Malé pevnosti otevřena nová stálá expozice o historii policejní věznice.

Památník Terezín – nahlédněte do temné minulosti pevnostního města

Památník Terezín – nahlédněte do temné minulosti pevnostního města

Město Terezín, založené na konci 18. století jako vojenská pevnost, je dnes známé především jako tragický symbol utrpení desetitisíců nevinných lidí. Za 2. světové války sloužilo jako internační tábor židovského obyvatelstva a stalo se přestupní stanicí na cestě do vyhlazovacích táborů.