Úvod > Aktuality > Dlouholetá tradice a všudypřítomné oslavy karnevalu v Praze
Dlouholetá tradice a všudypřítomné oslavy karnevalu v Praze
"> ">

Dlouholetá tradice a všudypřítomné oslavy karnevalu v Praze

  • Vydáno5. února 2011
Ponořte se do říše fantazie, originality, alegorie, mystérií a minulosti a udělejte si výlet do masopustní Prahy. Během bohémského festivalu Bohemian Carnevale Praha objevíte úplně nový svět.
Pražský karneval není žádným nováčkem. Navazuje na historické výpravné alegorické slavnosti, pořádané na území Čech od období středověku, které se každoročně opakovaly až do nedávné minulosti. Bohemian Carnevale je znovuzrozením tohoto fenoménu oslavujícího fantazii a lidskou radost. Letos se budou Pražané a karnevaloví hosté veselit od 25. února do 9. března 2011. Slavit se bude takřka všude. Karnevalový rej bude k vidění jak pod širým nebem, na veřejných prostranstvích, tak v palácích, muzeích či restauracích a hotelech.

Aby vaše ponoření do říše fantazie bylo naprosto dokonalé, je třeba se akcí zúčastnit v kostýmu. Půjčit či zakoupit originální kostým si můžete přímo v Clam – Gallasově paláci  v bohémské půjčovně Budoir na Husově ulici v centru Prahy. Zde se také 5. března odehraje asi největší událost pražského karnevalu – Crystal Ball, velký barokní ples v maskách. Na některé karnevalové akce budete mít v maskách dokonce vstup zdarma, ať už jde o pražské věže, či Muzeum Karlova mostu. Pokud jste věční romantici, rozhodně byste si neměli nechat ujít i karnevalovou plavbu masek po řece Vltavě. V některých restauracích budou servírovat i karnevalové menu.