!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Divadlo Spejbla a Hurvínka zve na zážitkový Klub Hurvajz i premiéru nové hry Hotel Spejbl
Divadlo Spejbla a Hurvínka zve na zážitkový Klub Hurvajz i premiéru nové hry Hotel Spejbl
"> "> "> ">
Kultura

Divadlo Spejbla a Hurvínka zve na zážitkový Klub Hurvajz i premiéru nové hry Hotel Spejbl

Vydáno 30. září 2020
Od začátku září otevřel v Divadle Spejbla a Hurvínka v pražských Dejvicích své brány nový zážitkový Klub Hurvajz pro všechny fanoušky Divadla S+H. Tento klub umožní divákům nevšední setkání s loutkoherci, účast na workshopech divadla nebo třeba účast na premiéře zbrusu nové hry Hotel Spejbl. Premiéra této hry pro dospělé se koná již 7. října 2020 a je součástí oslav 100. narozenin pana Spejbla.

Tematická odpoledne v Hurvajz klubu

Divadlo Spejbla a HurvínkaSoučástí programu Klubu pro všechny fanoušky budou tematická odpoledne, kdy bude možné setkat se s loutkoherci Divadla S+H a samozřejmě především s „dřevěnými“ hrdiny, užít si komentovanou prohlídku zákulisí nebo si vyzkoušet workshopy.

Klub Hurvajz nabízí i pravidelné informace o tom, co se děje na jevišti i v zákulisí v pravidelném měsíčním zpravodaji, pozvánky na tiskové konference, možnost přednostního členství v kurzu loutkového divadla nebo účast na generálních zkouškách. Prvním bonusem pro členy Klubu Hurvajz je účast na premiéře nové hry pro dospělé s názvem Hotel Spejbl.
 

Novinka letošní sezóny: Hotel Spejbl

spejbl a hurvínekDivadlo Spejbla a Hurvínka vás v tomto novém představení seznámí s podivnými „nocležníky“ tohoto hotelu. Provedou nás spletitými zákoutími lidské duše a v duchu „omnia vincit amor“ přinesou i potřebnou naději. Na představení spolupracují light-designéři i umělci věnující se sound-animaci. Hra vychází z původního projektu Robina Krále a Jana Lstibůrka Blázinec, na němž se hudebně podíleli osobnosti, jakými jsou – Jiří Suchý, Marek Eben, Tomáš Hanák, Ewa Farna, Iva Pazderková ad. Projekt nabízí unikátní propojení tradice a současné řeči divadla.
 
HurvínekPan Spejbl slaví letos na podzim své 100. narozeniny, a protože současná situace divadelníkům neumožňuje uskutečnit všechny oslavy, tak jak byly původně plánovány, hlavním dárkem pro pana Spejbla je premiéra nové hry pro dospělé Hotel Spejbl. Přijďte oslavit jeho stoleté působení na divadelních prknech.

S nejmenšími ratolestmi si můžete užít interaktivní miminí divadlo Žeryčku, hop!, což je první divadelní zážitek určený pro všechny smysly každého mimiňáka. Autorkou a režisérkou je Janka Ryšánek Schmiedtová a výtvarníkem David Janošek. Jedná se o zcela novou kategorii programu pro děti od jednoho do tří let.
 

Vychází nová LP Ať žije Spejbl!

Spejblovo LPPo dlouhých 27 letech vyjde nahrávka Divadla Spejbla a Hurvínka na klasické vinylové dlouhohrající desce neboli LP. Supraphon vydává LP Ať žije Spejbl! Představí se na něm všichni dosavadní interpreti Spejbla a Hurvínka – tedy Josef Skupa, Miloš Kirschner, Martin Klásek a Ondřej Lážnovský.
 
Vstupenky na zakoupená představení stále v platnosti
Již zakoupené vstupenky na neodehraná představení z důvodu nouzového stavu zůstávají v platnosti, a to do konce roku 2020. Za nové vstupenky je možné vyměnit v pokladně Divadla S+H. Stejně tak prodlužují v divadle platnost i všem dárkovým poukázkám.
 
Návštěvou našich představení dáte dárek nejen našemu stoletému „staříkovi“, ale také devadesátileté Máničce a Žerykovi a oslavíte tak společně i 90 let profesionální činnosti, 75 let působení v Praze a z toho již 25 let v Dejvicích.
Loutky a slavné české loutkářství: deset míst, kde se s nimi seznámíte

Loutky a slavné české loutkářství: deset míst, kde se s nimi seznámíte

České loutkářství má letitou tradici. Dodnes je velmi oblíbené a podle Národního informačního střediska pro kulturu působí v Česku devět profesionálních loutkových divadel, stovka nezávislých skupin a dalších 300 amatérských. Není divu, že se tento fenomén dostal i na Seznam nehmotného dědictví UNESCO, zapsán byl roku 2016. S loutkáři se v létě běžně potkáváte na městských a hradních slavnostech, naopak podzimní a zimní měsíce jsou ideální příležitostí pro výlet do loutkářských muzeí a na výstavy.

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Divadlo Spejbla a Hurvínka v Dejvicích

Loutkové divadlo na Praze 6 je zaměřené především na představení pro děti, ale středeční večery patří již tradičně dospělým. Ve všech představeních se setkáte se známými loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny i psa Žeryka.